شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
محافظه کاری برخی مسئولان دانشگاه های قم؛ مانع برپایی کرسی‌های آزاداندیشی
مسؤول بسیج دانشجویی پردیس فارابی دانشگاه تهران گفت: برگزارکنندگان کرسی‌های آزاداندیشی برای جلوگیری از به وجود آمدن زمینه برای وقوع سوء استفاده‌های احتمالی، باید موضوع کرسی‌های آزاداندیشی را به گونه‌ای انتخاب کنند که فضا به سمت پیش‌بینی انتخابات کشیده نشود و همچنین فرد خاصی مشخصاًمورد بحث قرار نگیرد.
عده ای با وجود گذشت چندین سال از دوران مسئولیت خود به جای پاسخگویی جدیدا یادگرفته اند در قامت مدعی ظاهر شوند
سید امیرنصری از دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی قم سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته استان بود.
صندوق رفاه دانشجویان نرخ اجاره‌ بهای خوابگاه‌های دانشجویی را اعلام کرد
صندوق رفاه دانشجویان در بخش‌نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها، موسسات و مراکز آموزش عالی کشور نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ را اعلام کرد.
مرکز دانشجویی حقوق بشر ایران از تشکیل کمپین‌ « حمایت از مسلمانان کشمیر» خبر داد
مرکز دانشجویی حقوق بشر ایران اعلام کرد: ما در این تشکل به‌همراه جمعی از فعالان مستقل رسانه‌ای لازم دانستیم با تشکیل و حمایت از کمپین‌ « حمایت از مسلمانان کشمیر» سعی کنیم صدای مسلمانان کشمیر را به گوش جهانیان برسانیم.
آغاز اعزام دانشگاهیان به عتبات از فردا / اعزام 17 هزار دانشگاهی در این دوره
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: عملیات پانزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات، از فردا آغاز می‌شود و تا 8 آبان، اعزام‌ها ادامه خواهد داشت.
تلاش دشمن برای نفوذ در باورها و اعتقادات مردم/ کم‌ترین طلاق‌ها در ازدواج‌های دانشجویی است
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه کم‌ترین طلاق‌ها در ازدواج‌های دانشجویی است، گفت: باید از ظرفیت خیرین برای ساخت خوابگاه‌ متأهلی استفاده کرد، دولت و وزارت علوم باید تلاش کنند تا بتوانند شرایطی ایجاد کنند تا ازدواج دانشجویی بیش‌تر شود.
فضای دیدار با رهبر انقلاب بسیار صمیمی و شاداب بود / راه‌اندازی کمپین بر ضد رژیم صهیونیستی و آمریکا در فضای مجازی مدنظر رهبر انقلاب است
دبیر بسیج دانشجویی پردیس فارابی دانشگاه تهران دیدار دیشب دانشجویان با رهبر انقلاب را دیداری کاملاً شاداب و صمیمی که با خنده‌های بسیار همراه بود، توصیف کرد.
اجرای پروژه سیاه‌سازی پرونده بورسیه‌ها/ سعی دشمن برای متمایل کردن جوانان به سمت نسخه‌ای جعلی از انقلاب/ افرادی که تا مغز استخوان به اقتصاد بازار آزاد معتقدند، اقتصاد مقاومتی را تحریف می‌کنند/رویه غلط حمایت از تشکل‌های یک بار مصرف اصلاح نشد
دانشجویان در دیدار با مقام معظم رهبری بر اجرای پروژه سیاه‌سازی پرونده بورسیه‌ها، سعی دشمن برای متمایل کردن جوانان به سمت نسخه‌ای جعلی از انقلاب تأکید کردند و گفتند: افرادی که تا مغز استخوان به اقتصاد بازار آزاد معتقدند، اقتصاد مقاومتی را تحریف می‌کنند و کلید به دستان رویه غلط حمایت از تشکل‌های یک بار مصرف را اصلاح نکردند.
۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب درباره وظایف تشکلهای دانشجویی/در برجام ثابت شد دولت و کنگره آمریکا همچنان سرگرم دشمنی هستند/ رد هرگونه هماهنگی با آمریکا در مسائل منطقه
بیش از هزار دانشجو ازجمله نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی، عصر روز شنبه در دیداری صمیمانه و صریح با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حدود پنج ساعت از دغدغه‌های دانشجویی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نسل جوان سخن گفتند.
مسئله مهمی که رهبر انقلاب 6 سال پی در پی با دانشجویان مطرح کردند
مسئله‌ی مهمی که دانشجویان با آن سروکار دارند و این مسئله از نگاه تیزبین رهبر معظم انقلاب دور نمانده است.
دانشجویان دانشگاه علم و صنعت مصداق‌های اردوی مختلط را ارائه کردند
پس از منتشر شدن خبر اعتراض 300 نفره دانشجویان به بروز مشکلات فرهنگی در دانشگاه‌ها معاون فرهنگی وزیر علوم خواستار ارائه مصداق‌های این جریان شد که دانشجویان دانشگاه علم و صنعت نیز مصداق‌های اردوهای مختلط را ارائه کردند.
تعطیلات تابستان، فرصتی که قدر آن را نمی‌دانیم!
تعطیلات تابستان پس از خستگی امتحانات فرا رسیده است و فرصتی است تا با دست پر به دانشگاه برگردیم.
زندگی دانشجویی به سبک شاگرد اول بِرکلی
" ای خدا، من باید ازنظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد...". شاید نوشتن این چند خط بر روی کاغذ و نصب آن بر روی دیوار اتاق خوابگاه، کمی مرا به هدفم نزدیک تر کند.
مسئولان در برابر خیانت به محیط دانشجویی بی‌تفاوت نباشند
برخی از اقدامات و فعالیت‌هایی که به نام فرهنگ در درون دانشگاه انجام می‌شود تااندازه‌ای مهم است که رهبر انقلاب طی یک سال گذشته چندین بار در این خصوص سخن گفته‌اند و به مسئولان در این خصوص هشدار داده‌اند.
آخرین مطالب