چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان قم
هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان قم در دانشگاه جامع این استان در حال برگزاری است.
آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان قم
آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان قم صبح امروز در دانشگاه قم برگزار شد.
لزوم بهره‌گیری از فعالیت‌های پژوهشی در راستای رفع نیازهای جامعه اسلامی
عضو جامعه مدرسین حوزه‌ علیمه قم با اشاره به اهمیت پژوهش در زمینه‌های مختلف، گفت: لازم است به صورت هدفمند از فعالیت‌های پژوهشی در راستای رفع نبازهای نظام اسلامی و مردم جامعه اسلامی بهره برد.
وزیر بهداشت به جای توجه به حواشی به رفع مشکلات درمان توجه کند
عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در زمینه روند اجرای طرح تحول سلامت گفت: قاضی زاده هاشمی به جای پرداختن به حواشی به نگرانی رهبر معظم انقلاب در خصوص حوزه سلامت توجه داشته باشد و مشکلات درمان جامعه را رفع کند.
ماراتن خانواده های پرجمعیت قمی برای اجاره خانه
فرهنگ سازی در زمینه افزایش جمعیت راهی برای مبارزه با دشمن است و با توجه به فرمایشات بزرگان در این زمینه باید به دنبال راهی برای برطرف کردن موانع افزایش جمعیت بود.
حوزه انقلابی قم؛ باطل السحرِ آنتی تز انقلاب
سالگرد سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب به قم یادآور بیان و تاکید ماندگار معظم له است در دیدار با جوانان و دانشگاهیان این شهر که از قصد و برنامه دشمن برای دنبال کردن آنتی تز انقلاب از این شهر مقدس پرده برداشتند.
زیارت عاشورا با صد لعن و سلام در روز عاشورا در قم قرائت می شود
برای خواندن زیارت عاشورا در روز عاشورا فضیلت های زیاد بیان شده است، اما گاهی این فضلیت در روز عاشورا فراموش می شود.
شور حسینی عزاداران ارباب بی کفن در هیئت موج الحسین(ع)
این روزها در همه هیئات و محافل حسینی در شهر کریمه اهل بیت (ع) شور عزای حضرت ثارالله (ع) بپاست و هیئت موج الحسین(ع) نیز با مداحی برادران سلحشور، احمدی و برزگر در حوالی خیابان 55 متری عمار یاسر پذیرای عموم عزاداران است.
کتابخانه‌های عمومی در مناطق محروم استان قم تأسیس می‌شود
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم با اشاره به برخی از اقدامات فرهنگی انجام شده توسط اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: ایجاد کتابخانه‌های عمومی در نقاط محروم قم به صورت ویژه مورد توجه این اداره‌کل قرار گرفته است.
موانعی که نفَس توحید را بریده + تصاویر
خیابان توحید (نیروگاه) یکی از خیابان‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد قم می‌باشد. همین موضوع اهمیت سرعت در اجرای پروژه‌های عمرانی این خیابان را بدیهی می‌سازد که گاهاً به فراموشی سپرده‌شده و می‌بینیم که دود آن به چشم مردم این مناطق می‌رود.
مسئولان استان قم دِین خود به مصلی را ادا کنند
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قم گفت: مسئولین استان وظیفه شرعی، قانونی و استانی دارند که دِین خود را به مصلی قم ادا کنند.
داوران مصاف یاسین‌پیشرو قم با دانشگاه آزاد مشخص شدند/ یاسین در انتظار حمایت هواداران
سازمان لیگ فوتسال اسامی داوران قضاوت کننده در مسابقات تیم‌های فوتسال یاسین‌پیشرو قم با دانشگاه آزاد اسلامی تهران را معرفی کرد.
پیگیری برای احداث مجوز خط سوم مترو / مسؤولان استانی نباید محدودیت‌های قانونی را افزایش دهند
دبیر هیأت رئیسه مجلس گفت: ارتقاء ساختار سازمانی ادارات قم، توقف مونوریل در حرم حضرت معصومه(س)، تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی، آغاز خط دوم قطار شهری و دریافت مجوز خط سوم از مصوبات مجمع نمایندگان استان قم بوده است.
دوری از الزامات بدون مبنا در تعیین رشته‌های تحصیلی/ نباید از وضعیت حوض سلطان و صنایع آلاینده غافل شد
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین رشته‌های تحصیلی توسط دانش‌آموزان بدون نگاه‌های جامع، وضعیت آینده شغلی افراد را مورد تهدید قرار می‌دهد، گفت: برای رفع این مشکل نباید از الزامات بدون مبنای قانونی و شرعی استفاده شود.
آخرین مطالب