چهارشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۶
استفاده از فنّاوری‌های نوین آموزشی در جهاد دانشگاهی/ برگزاری دوره‌های زبان آلمانی و ایتالیایی
مدیر مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی استان قم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر یادگیری زبان‌های خارجی دیگر و نه‌تنها یادگیری زبان انگلیسی، گفت: دوره‌های زبان آلمانی، ایتالیایی و عربی را نیز برگزار کردیم.
بهبود چرخه اقتصادی و افزایش تأثیرگذاری کشور در سطح بین‌الملل با تولید علم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم گفت: تولید چرخه اقتصادی خوب و کاربردی در راستای رفع مشکلات معیشتی مردم قطعا با تولید علم خوب به دست می‌آید، تولید علم همچنین منجر به افزایش تأثیرگذاری ایران در سطح بین‌الملل می‌شود که این مسئله برای ایران و دیگر حوامع اسلامی موجود در منطقه مهم است.
بیش از 30 هزار متخصص نانو در کشور وجود دارد/ ضعف استان قم در حوزه دانشجویی و صنعتی فناوری نانو
مسئول هفته‌های استانی ستاد کشوری نانو گفت: در حوزه‌ی دانش‌آموزی فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و دو پژوهش سرای فعال در استان قم داریم، اما استان قم در حوزه دانشجویی و صنعتی در سطح پایین‌تری قرار دارد و هنوز نتوانسته به سطح استان‌های دیگر برسد.
کلید اقتصاد دانش بنیان در دستان نخبگان جوان
اقتصاد دانش‌بنیان در هر کشوری اهمیت دارد. شکل‌گیری چنین اقتصادی، به نحوه‌ی تعامل نخبگان و دانشجویان آن کشور با صنعت بستگی دارد.
فیفا ۱۷ یا پی‌ای‌اس ۱۷؛ کدام بهتر است؟
این ویژگی که The Journey نام دارد، کاملا به تصمیمات شما وابسته است و دیگر این تنها توانایی‌های فنی شما نیست که در سرنوشت شخصیت داستان تاثیر می‌گذارد. البته تمرکز اصلی این بخش روی لیگ انگلستان بوده و شما می‌توانید با الکس هانتر، عضو یکی از باشگاه‌های طراز اول لیگ ‌برتر شوید. فیفا برای جذاب‌تر شدن داستان دست به طراحی مربیان فوتبال زده و شما می‌توانید مورینیو، گوآردیولا یا کونته را در کنار زمین ببینید یا درون رختکن با آنها صحبت کنید.
امیدوارم امسال سال آخر فعالیتم باشد/بزرگ‌نمایی برخی فعالیت‌ها عذابم می‌داد/با پول مفت نفت نمی‌توان کشور را اداره کرد
معاون علمی رئیس‌جمهور با ابراز امیدواری به این که امسال سال آخر فعالیتش باشدگفت: بزرگ‌نمایی برخی فعالیت‌ها مرا عذاب می‌داد به طوری که سعی کردیم رونمایی‌های بی‌دلیل نداشته باشیم. در حوزه علم و فناوری نباید سیاسی‌کاری باشد.
جهاد دانشگاهی در دوران کارگزاران و اصلاحات از اهدافش عقب ماند/ برای مناظره با روسای جهاد آماده‌ام
رئیس سابق جهاد دانشگاهی با بیان اینکه دو جریان خاص سبب عقب‌افتادگی جهاد در نظام شدند، گفت: در دوره ریاست جمهوری هاشمی و رئیس دولت اصلاحات اتفاقاتی رخ داد که جهاد دانشگاهی از اهدافش عقب ماند.
مخترعان به دنبال چتر حمایتی قانونی در مسیر ثبت اختراع
مخترعان کشورمان برای ثبت‌ اختراعات خود باید از مسیر پر پیچ و خمی گذر کنند، باوجود اینکه روند ثبت اختراع بسیار بهبود یافته ولی برخی مراحل این کار زمان زیادی را می‌طلبد و مخترعان دلواپس هستند مالکیت فکری طرح‌هایشان به خطر بیفتد.
جزئیات سند محرمانه توسعه غنی‌سازی ایران/ آغاز نصب سانتریفیوژهای جدید پس از یک دهه/ علم و امنیت: ایران از غنی‌سازی دست بکشد
مؤسسه علم و امنیت بین‌الملل که نقش زیادی در فضاسازی‌های ضد ایرانی داشته، مانند خبرگزاری آسوشیتدپرس به نسخه‌ای از «سند محرمانه» نقشه راه بلند مدت غنی‌سازی ایران دست پیدا کرده است.
رویای پرتاب ماهواره دانشجویی به حقیقت می‌پیوندد؟
ماهواره‌های دانشجویی که حدوداً سه سال است با انواع بی‌مهری‌ها مواجه شده‌اند، فعلاً قرار شده فقط یکی از آن‌ها در سال جاری پرتاب شود. به نظر می‌رسد پاسخ دانشمندان جوان ایران این نیست.
حجم اقتصاد فناوری نانو ایران در چهار سال اخیر بیست برابر شد
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: حجم اقتصاد فناوری نانو در کشور هرساله از سوی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی ارزیابی می‌شود که آمارها نشان می‌دهد حجم اقتصاد فناوری نانو ایران در چهار سال اخیر بیست برابر شده است.
کلید برجام هم قفل پرتاب ماهواره‌ها را باز نکرد/ ماهواره‌های دانشجویی در انتظار آفتاب برجام
ماهواره‌های دانشجویی که چند سالی است آماده و در انتظار پرتاب هستند حتی پس از برجام هم پرتاب نشدند در حالیکه پیش از برجام مسؤولان تحریم‌ها را عامل پرتاب نشدن ماهواره‌ها به دلیل نبود ماهواره‌بر اعلام می‌کردند.
میلیون‌ها نفر دنبال پوکمون‌ها و جاسوسان آمریکایی دنبال میلیون‌ها نفر/ سوابق طراحان
در حالی که بازی پوکمون گو روز به روز محبوبیت بیشتری کسب می کند بد نیست اطلاعاتی درباره سوابق طراحان این بازی و شرکت هایی که در پس طراحی آن قرار دارند نیز منتشر شود.
راه‌اندازی مرکز رشد بسیج دانشجویی به منظور حمایت از اختراعات و ایده‌های محصول محور
مسئول بسیج دانشجویی استان تهران گفت: فضای علمی جزء اولویت‌های ما بوده و در نظر داریم مرکز رشد بسیج دانشجویی به منظور حمایت از اختراعات و ایده‌های محصول محور را راه‌اندازی کنیم.
آخرین مطالب