يكشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵
توقعات بی‌جا روند ازدواج جوانان را با مشکل مواجه کرده است/ لزوم احیای اهداف متعالی ازدواج
عضو هیأت علمی دانشگاه قم منشأ توسعه آداب نادرست در حوزه ازدواج را توقعات بی‌مورد زوجین و خانواده‌ آنان دانست و گفت: زوجین و خانواده‌ آنان باید سطح توقعات خود را پائین آورند تا مشکلات موجود بر سر راه ازدواج جوانان کاهش یابد و روند ازدواج آنان تسریع یابد.
مدیرکل جدید ارشاد توجه ویژه به وضعیت معنوی قم داشته باشد
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتصاب سیدموسی حسینی کاشانی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: کسی که در قم به مقامی منصوب می‌شود باید توجهی دائم و ویژه به وضعیت معنوی این شهر داشته باشد.
سبک زندگی فاطمی؛ راه علاج معضلات فرهنگی و اجتماعی
بی گمان در زمانه حساس و پیچیده کنونی بهترین راه برای مقابله جدی با معضلات فرهنگی و اجتماعی که دامنگیر جامعه ما شده این است که به سیره نورانی اهل بیت(ع) به خصوص سبک زندگی حضرت زهرا(س) بازگشت کنیم.
حل مشکلات ازدواج جوانان با احیاء نگاه انقلابی به ازدواج در جامعه
عضو هیأت علمی دانشگاه قم گفت: نگاه ایده‌آل انقلابی یکی از انواع نگاه به ازدواج است که این نگاه با انقلاب شکل گرفت، یعنی نگاه به ازدواج به عنوان مرحله‌ای است برای رسیدن به سعادت که این نگاه اگر احیا شود بخش زیادی از مشکلات ازدواج جوانان حل می‎شود.
لزوم تجهیز نمایندگان مجلس به «روحیه انقلابی» در راستای بهبود عملکرد مجلس
عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی «وجود روحیه جهادی» در درون نمایندگان مجلس را از شاخصه‌‌های مجلس انقلابی دانست و گفت: اگر نمایندگان مجلس همگی به این روحیه مسلح شوند فرایند عملکرد مجلس بهبود می‌یابد.
انقلاب هویت ربوده شده جوانان ایرانی را به آنان بازگرداند
رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه فطرت پاک و بی‌آلایش جوانان ایرانی دستخوش سیاست‌های خبیث رژیم پهلوی شده بود ابراز کرد: انقلاب اسلامی فطرت پاک جوانان ایران و هویت ربوده شده آنان را به آنان بازگرداند.
برگزیدگان «جشنواره‌های آموزش مجازی دانشگاهیان» مشخص شدند
مدیر آموزش‌های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از مشخص شدن برگزیدگان جشنواره‌های آموزش مجازی دانشگاهیان همزمان با فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر خبر داد.
رهبر انقلاب در حرم مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدا حضور یافتند + تصاویر
رهبرانقلاب، ساعتی پیش و به مناسبت ایام‌‌الله دهه‌ی مبارک فجر، در حرم مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا،حضور یافتند.
دانشگاهی که مانند ماشین مدرک‌سازی باشد برای کشور فرصت نیست
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت‌مدرس گفت: دانشگاهی که همچون ماشین مدرک سازی عمل می‌کند و دانشجویانی که دغدغه مدرک داشته باشند نه آن دانشگاه و نه اینچنین دانشجویی نمی‌تواند برای کشور فرصت باشد.
برطرف شدن مشکلات جامعه در گرو عمل به راهنمایی‌های رهبر است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم با بیان اینکه رهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب بر اساس دید همه‌جانبه و حاصل از شناخت عمیق جامعه داخلی و خارجی است، گفت: اگر مسؤولان کشور به راهنمایی‌های مقام معظم رهبری توجه و عمل کنند به یقین بخش زیادی از مشکلات برطرف می‌شود.
مسابقه کتابخوانی «ثانیه‌های انس» به مناسبت دهه فجر برگزار می‌شود
مدیر ستاد اقامه نماز استان قم گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر، ستاد اقامه نماز استان قم با همکاری برخی از نهاد‌های دیگر این استان از جمله اداره اوقاف و امور خیریه، اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی «ثانیه‎‌های انس» کرده است.
چند نکته برای دستیابی به مطالعه عمیق و مؤثر
یادگیری و مطالعه رابطه‌ای تنگاتنگ و مستقیم با یكدیگر دارند، تا جایی كه می‌توان این دو را لازم و ملزوم یكدیگر دانست؛ برای اینكه میزان یادگیری افزایش یابد باید قبل از هرچیز مطالعه‌ای عمیق، فعال و پویا داشت، در این یادداشت برخی از نکات برای دستیابی به مطالعه‌ای مؤثر و عمیق را مرور می‌کنیم.
تشکلات دانشجویی با هر گرایشی انقلابیگری را در صدر توجه قرار دهند
مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم گفت: تشکل‌های مختلف دانشجویی با هر گرایشی که دارند نباید اصل انقلابی بودن را فراموش کنند بلکه باید همواه توجه به انقلابیگری را در صدر توجه قرار دهند.
برگزاری مراسم‌های متعدد در راستای قدردانی از پرستاران قم طی یک هفته
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: امسال برنامه‌هایی که به منظور بزرگداشت پرستاران در نظر گرفته شده است طی یک هفته و برای همه مراکز درمانی استان برگزار می‌شود تا فرصت کافی برای قدردانی از تمام پرستاران قم در اختیار باشد.
آخرین مطالب