دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶
مدافعان حرم با یاد حضرت زهرا (س) برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) شور می‌گیرند
مداح برتر اهل‌بیت (ع) گفت: مدافعان حرم حضرت زینب (س) با یاد جان‌فشانی‌هایی که حضرت زهرا (س) برای دفاع از ولایت کردند، شور مضاعفی برای مقابله با دشمنان و دفاع از حریم حضرت زینب (س) می‌گیرند.
راهیان نور اعتقادات نسل جوان را عمیق‌تر می‎‌کند/ سختگیری برخی مسؤولان موجب کاهش مشارکت دانشجویان در برنامه راهیان نور می‌شود
در طول سفر راهیان نور، حس حضور شهدا و مرور سیره آنان بصیرت زائران به ویژه جوانان را وسیع‌تر و اعتقاد آنان را عمیق تر می‌کند ولی متأسفانه سخت‌گیری برخی از صاحب کاروان‌ها موجب کاهش تمایل برخی از دانشجویان برای مشارکت در برنامه راهیان نور می‌شود.
امام جماعت باید برای مردم الگو باشد / امنیت دینی نیز مانند امنیت سیاسی و اقتصادی بر عهده حکومت است
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: چگونه امنیت اقتصادی و سیاسی مردم را بر عهده حکومت اسلامی می‌دانند، ولی امنیت دینی را بر عهده حکومت نمی‌دانند؟ البته امنیت دینی باید به نحو صحیح، دقیق و با روش مبتنی بر دین تأمین شود.
ارتقای فرهنگ مذهبی، زیربنای تمام امنیت‌هاست
دادستان قم گفت: مبنای اصلی به دست آوردن امنیت اخلاقی، ارتقاء فرهنگ دینی جامعه است. در واقع ارتقای فرهنگ و اعتقادات مذهبی، زیربنای تمام امنیت‌هاست.
ولایتمداری رمز پیشرفت جامعه اسلامی است / شهدا با عمل به رهنمودهای رهبر خود را به اوج رساندند
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان رهبر جامعه اسلامی فردی مومن و بصیر است گفت: لازم است که مردم و به ویژه مسؤولان کشور برای پیشرفت جامعه اسلامی هر چه بیشتر در راستای محقق نمودن رهنمودهای رهبر تلاش کنند.
بدحجابی دل خانواده شهدا را به درد آورده است/ در مواجه باجنگ نرم دشمن باید قاطعانه ایستادگی کنیم
مادر شهیدان زین الدین با اشاره به لزوم مقابله با بدحجابی در جامعه گفت: پدران،مادران،آموزش و پرورش، دانشگاه ها، جامعه الزهرا(س) کجا هستند، دل خانواده های شهدا به درد می آید وقتی این صحنه ها را میبینند،چه کسی باید به این جنگ روانی پاسخ بدهد.
چرا اسلام اینقدر به نماز جمعه تاکید دارد؟
اینکه تصور ما این باشد که نمازجمعه یعنی خواندن دو رکعت نماز و گوش دادن به سخنرانی یک خطیب، تصور درستی نیست؛ وقت آن فرا رسیده تا نگاهی نو به دستگاه نمازجمعه داشته باشیم.
روحیه بسیجی دفاع مقدس لازمه بسیج امروز
ایجاد و تقویت تفکر خودانتقادی، چیزی است که هم بسیجی باید در خود ایجاد کند و هم مسئولین بسیج باید در بسیجیان و مجموعه‌ی خود ایجاد کنند.
سبقت خانم بازیگر و آقای مجری در توهین به خبرنگاران
هم‌کلامی مجری برنامه تلویزیونی با بازیگری که کارنامه موفقی ندارد، در زیر سوال بردن خبرنگاران و «نادان» خطاب‌کردن این قشر زحمتکش جامعه تنها باعث ایجاد نفاق و تفرقه میان این قشر و اهالی سینما خواهد بود.
رشد طلاق و معضلات اجتماعی طی ارتباط با جنس مخالف
شکل‌گیری ارتباط با نامحرم در فضای مجازی از سرفصل‌های وقوع انحرافات در جامعه است و همچنین جزء علل اصلی طلاق در چند سال اخیر در ایران است، بر این اساس یکی از مهلک‌ترین حربه‌های ارتباط با نامحرم در فضای مجازی را می‌توان فروپاشی خانواده‌ها دانست.
کم توجهی استانداری قم به اردوهای راهیان نور
اهمیت برگزاری اردوهای راهیان نور در این برهه‌ که هجمه‌های تبلیغاتی دشمن به اوج رسیده است بیش از هر زمان دیگری است ولی بر اساس گفته مسؤول بسیج دانشجویی قم استانداری این استان توجه خاصی به برگزاری اردوهای راهیان نور بخصوص برای دانشجویان این استان ندارد!
سبک زندگی ما باید فاطمی باشد
سبک زندگی جامعه ما مدتی است از ریل خود خارج و به سوی انحراف کشیده شده است که عامل همه این ناهنجاری‌ها دوری از سبک زندگی اهل‌بیت(ع) است؛ تنها راه رفع مشکلات جاری در گرو احیای سبک زندگی فاطمی است چرا که این سبک زندگی حتی برای ائمه(ع) نیز الگو بوده است.
توقعات بی‌جا روند ازدواج جوانان را با مشکل مواجه کرده است/ لزوم احیای اهداف متعالی ازدواج
عضو هیأت علمی دانشگاه قم منشأ توسعه آداب نادرست در حوزه ازدواج را توقعات بی‌مورد زوجین و خانواده‌ آنان دانست و گفت: زوجین و خانواده‌ آنان باید سطح توقعات خود را پائین آورند تا مشکلات موجود بر سر راه ازدواج جوانان کاهش یابد و روند ازدواج آنان تسریع یابد.
مدیرکل جدید ارشاد توجه ویژه به وضعیت معنوی قم داشته باشد
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتصاب سیدموسی حسینی کاشانی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: کسی که در قم به مقامی منصوب می‌شود باید توجهی دائم و ویژه به وضعیت معنوی این شهر داشته باشد.
آخرین مطالب