دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
فاطمه جمالزاده
ولایت پذیری پررنگ‌ترین سکانس زندگی حضرت معصومه(س)
از تمام صفات حضرت معصومه (س) از جمله دانش گسترده حضرت و سیره عملی و رفتاری ایشان می‌توان درس‌ها گرفت ولی ولایتمداری پررنگ‌ترین سکانس حیات طیبه این بانو و درس بزرگی است که امروز همه به آن نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ فاطمه جمالزاده: «مَن زارَها عارِفاً بِحَقِّها فَلَهُ الجَنَّة: هر کس او (فاطمه معصومه سلام الله) را با شناخت زیارت کند، بهشت پاداش او خواهد بود.» پاداش بهشت در مقابل زیارت عارفانه حضرت معصومه(س) را امام رضا(ع) وعده داده است؛ به راستی هر کس که حضرت معصومه(س) را بشناسد، از چشمه کمالات و فضایل وی سیراب شود و با اقتدا به این بانوی مطهر، زندگانی مخلصانه، عابدانه و عارفانه در پیش گیرد بهشت در هر دو سرا بر لحظه‌هایش جاری می‌شود.

روا نیست حضرت معصومه(س) را فقط الگویی برای بانوان دانست چرا که بسیاری از صفات ایشان سرمشقی برای سعادت خواهان اعم از مردان و زنان است؛ هر بخش از یکه تازی حضرت در دریای معارف و فضایل می‌تواند چراغی روشنگر در مسیر زندگانی هر فرد باشد.

هم از دانش و علم گسترده حضرت معصومه (س) و هم سیره عملی و رفتاری آن حضرت می‌توان درس‌ها گرفت. نکته تأمل‌برانگیزی است که ایشان در سن 6 سالگی دارای دانش وسیع و مقام محدثه بودن و پیروی از مقام ولایت بودند؛ درست است که امام هشتم(ع) برادر حضرت معصومه(س) بود ولی امام زمان او نیز بود و ولایتمداری این بانو پررنگ‌ترین بخش حیات طیبه ایشان و درس بزرگی است که امروز همه به آن نیاز داریم.

ایشان همچون جده‌اش حضرت زهرا(س) در علم، عمل، شرافت، قداست و کمالات گوی سبقت را از دیگران ربوده بود و حقیقتاً فاطمه ثانی، تجلی ام‌الائمه و آینه‌دار وجود حضرت صدیقه طاهره (س) و جلوه‌گاه جلال و جمال و کمالات بی‌شمار و اوصاف برتر مادر گرامی‌اش حضرت زهرا(س) بود؛ تشابه موجود در زندگانی حضرت فاطمه(س) و حضرت معصومه(س) اینکه هر دو با رنج زیستند و هر دو چون گل عمری کوتاه داشتند، پیوند زندگانی این دو بانوی بزرگوار را عمیق‌تر کرده است.

درست است که کریم اهل‌بیت(ع) لقب امام حسن مجتبی(ع) است ولی همه خاندان پیامبر(ص) کریم بودند، ولی دلیل اینکه چرا این لقب به صورت ویژه به حضرت معصومه(س) تعلق گرفت این است که از دیرباز مضجع منور و تربت مطهر این بانوی بزرگوار، مرکز کرامت و منشأ عنایات ربانی بوده و در طی سال‌ها و قرون گذشته چه بسیار دل‌هایی که با امید به فضل خدا به حرم او پناه آورده و مشمول عنایت الهی می‌شدند و از کرامت آن حضرت بهره می‌بردند.

حرم حضرت معصومه(س) در قم پناهگاه عاشقان و زائرانی است که از راه‌های دور و نزدیک راهی این شهر مقدس شده و با امید به تقرب به سیره این بانو و دریافت عنایات الهی به زیارت خواهر امام رضا(ع) مشرف می‌شوند.

امروز روز وفات حضرت معصومه (س) است، آسمان را غم، چشم‌های مسلمانان را اشک و قم را ماتم در برگرفته است؛ دل‌ها را دخیل می‌بندیم به ضریحش و تسلیت خالصانه به خاندان آل الله و شیعیان نثار می‌کنیم.

/انتهای پیام

منبع : http://qom.farsnews.com/news/13951020000876
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها