شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷
مداح برتر قمی در گفت‌وگو با ایران روشن عنوان داشت
تلاش مرحوم محلوجی برای افزایش اشتیاق جوانان به دستگاه اسلام/مرحوم محلوجی به امور سیاسی روز آگاه بود
یکی از مداحان برتر استان قم گفت: مرحوم محلوجی اتباط خوبی با نوجوانان و جوانان برقرار می‌کرد و همواره برای جذب و افزایش اشتیاق آنان به سمت دستگاه اسلام به ویژه امام حسین(ع) تلاش می‌کرد.

  عباس حیدرزاده در گفت‌و گو با خبرنگار اایران روشن؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مداح اهل‌بیت، مرحوم حسین محلوجی، اظهار داشت: «تواضع»، یکی از مهمترین خصوصیات اخلاقی مرحوم حسین محلوجی بود.

وی در ادامه با اشاره به سایر خصوصیات اخلاقی مرحوم حسین محلوجی، عنوان داشت: مرحوم محلوجی حقیقتا سیره‌ای همانند سیره اهل‌بیت(ع) داشت و بسیار خوش‌برخورد بود، کسی را پیدا نخواهید کرد که از دست مرحوم محلوجی رنجیده خاطر شده باشد.

این مداح برتر استان قم ادامه داد: مرحوم محلوجی اتباط خوبی با نوجوانان و جوانان داشت و همواره برای و افزایش اشتیاق آنان به سمت دستگاه اسلام به ویژه امام حسین(ع) تلاش می‌کرد؛ همچنین مداحان جوان و تازه‌وارد که تازه می‌خواستند وارد رشته مداحی شوند را خیلی تحویل می‌گرفت و به آن‌ها میدان می‌داد تا رشد کنند.

حیدرزاده اضافه کرد: زندگی مرحوم حسین محلوجی چند بعد داشت، یک بعد سیاسی که از دوران قبل از انقلاب شروع شد، وی در تظاهرات و تجمعات قبل از انقلاب علیه رژیم پهلوی حضور پررنگ داشت و شعارهای انقلابی در راستای شکوفایی انقلاب اسلامی می‌سرود و سر می‌داد.

وی ابراز داشت: بعد دیگر زندگی مرحوم محلوجی بعد معنوی زندگانی وی بود که ایثار و فداکاری، خوش‌اخلاقی‌، کمک‌ به فقرا و ... که توسط وی صورت می‌گرفت، همگی در این بعد جای می‌گیرد.

 

این مداح اهل‌بیت(ع) بیان داشت: مرحوم حسین محلوجی هم خود به جبهه نبرد علیه مزدوران بعثی صدام رفت و هم با اشعاری که می‌خواند رزمندگان را تشویق به حضور در جبهه می‌کرد و همچنین در مجالس شهدا ذکر، نوحه و سرودهای مذهبی و مناسب شهدا و در وصف حماسه‌ای که شهدا آفریدند می‌سرود و می‌خواند.

 

حیدرزاده با اشاره به عکس‌العمل‌های فردی مرحوم حسین محلوجی به مناسبت‌های مختلف جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران، گفت: مرحوم محلوجی در مناسبت‌های مختلف مانند ۱۲ فروردین، ۱۹ دی و ... که با انقلاب اسلامی ایران هماهنگ بود، شعر می‌سرود و می‌خواند؛ در کل وی مهره‌ أثرگذاری در جریان انقلاب اسلامی و پس‌ از انقلاب اسلامی بود.

 

وی با بین اینکه مرحوم محلوجی نسبت به امور سیاسی روز آگاه و به آن‌ها واکنش نشان می‌داد، ابراز کرد: آیت‌الله احمد خاتمی نقل کرد که روزی در دوران انقلاب مرحوم محلوجی  پشت تریبون حرم حضرت معصومه(س) در حال صحبت کردن بودند که خبر رسید بازرگان توسط رهبر به نخست‌وزیری منصوب شد، مرحوم محلوجی همان لحظه با سرودن این بیت «نخست‌وزیر ایران / شد مهدی بازرگان» این خبر را به مردم منتقل کرد.

 

این مداح اهل‌بیت(ع)، مرحوم حسین محلوجی را یکی از موفق‌ترین مداحان در چهار دهه اخیر در رشته سینه‌زنی و مداحی برشمرد و افزود: مرحوم محلوجی با سبک‌های مداحی نوین مانند سبک شور مخالفتی نداشت ولی خود ایشان تنها سبک‌های سنتی را دنبال و اجرا می‌کردند.


/انتهای پیام

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها