چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
در انتخابات سال ۹۶ صورت می‌گیرد
حمایت دشمن از فردی که در صدد تحمیل نظر خود بر رهبر است/ دشمن به واسطه یاران امام در پی معرفی چهره‌ای جعلی از امام(ره) است
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان در تلاش هستند که در انتخابات سال آینده کسی رئیس جمهور بشود كه « تحمیل الرأی علی الولایه» كند يعني نظرش را بر رهبری تحمیل کند تا از این طریق خطوط قرمز رهبری را عوض کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در گفتگو با خبرنگار ایران روشن با اشاره به مواردی که طی چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب در سخنانشان بیشتر بر آن تأکید داشته‌‌اند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در صحبت‌هایشان در چند سال اخیر روی محورهایی مانند معرفی اسلام ناب، ماندگاری انقلاب و عناصر ماندگاری انقلاب، خطر بزرگ نفوذ به عنوان تهدیدی برای انقلاب، تحریف امام و مکتب امام، روحیه انقلابی و جهادی، جهاد کبیر، گفتمان مقاومت و سازش ناپذیری در برابر گفتمان سازش، اقتصاد مقاومتی، استکبارستیزی و اعتماد به داخل و بی اعتمادی به بیگانگان توجه خاصی داشته‌اند.

وی افزود: دو نظریه در مورد صحبت‌های رهبر معظم انقلاب وجود دارد؛ نخست اینکه این موضوعات به دلیل اهمیت بالای آن‌ها مکرر بیان می‌شود و نظریه دوم این است که این نظرات یک هندسه و نظم خاصی دارد و با کنار هم گذاشتن آن‌ها می‌توان به مطالبی رسید که آن را می‌توان نقشه راه خود قرار داد.


جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سخنان رهبر انقلاب را به دو محور تقسیم کرد و گفت: از نظر بنده رهبر معظم انقلاب در محور نخست سخنان خود سعی در نشان دادن دو جبهه متفاوت دارد که آن دو جبهه عبارت است از جبهه انقلاب و جبهه دشمن انقلاب؛ این دو جبهه آشتی ناپذیر هستند، دلیل آن این است که درگیری آنان، درگیری ایمان و کفر است.


این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به محور دوم سخنان رهبر معظم انقلاب بیان داشت: محور دوم اين است كه بدانیم هدف جبهه استکبار چیست و راه مقابله با آن كدام است. همانطور که می‌دانید هدف آنان کنار زدن جبهه انقلاب و براندازی آن است که برای این امر از راهکارهای گوناگون و میدان‌های مختلف مانند جنگ نرم و فضای مجازی استفاده می کنند.


حاجی‌صادقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب، دشمن برای براندازی این انقلاب چهار رکن و ستون آن را مورد حمله قرار داده است؛ «اسلام» به عنوان موتور این دستگاه در حال حركت، «ولايت» به عنوان راننده که مانع انحراف در حركت انقلاب مي‌شود، «مردم» به عنوان سوخت‌رسان و اقتدار بخش این انقلاب و در نهايت «جنبه استكبارستيزي انقلاب» كه موجب تشخيص حركت اصلي از حركت‌هاي ساختگي است.

وی به راهبردهای دشمن برای از میان برداشتن این چهار رکن اشاره کرد و اضافه کرد: دشمن برای حمله به موتور این حرکت یعنی اسلام، دست به ایجاد اسلام هراسی در کشورهای غیر اسلامی و نمایاندن چهره دیگری که خلاف اسلام است زده است که رهبر معظم انقلاب با ارسال نامه به جوانان کشورهای اروپایی مانع از این حرکت آنان شدند.


جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به مهم‌ترین رکن این حرکت یعنی اسلام بیان داشت: دشمن در میان چهار رکن اصلی انقلاب، بیشتر توان و قوای خود را برای از میان برداشتن موتور این حرکت یعنی اسلام گذاشته که معرفی اسلام‌های جایگزین نظیر اسلام سکولار، اسلام تکفیری به مردم و ملت های بی اطلاع یکی از راهبرهای آنان براي تحریف اسلام است.


این استاد حوزه و دانشگاه ضمن بررسی اسلام تکفیری، گفت: در اکثر جوانان روحیه مبارزه، حماسه و درگیری وجود دارد؛ لذا دشمن برای آنان اسلامی درست کردند که اهل جنگ و هیجان و مبارزه باشد، اما مبارزه با دشمنی دروغین، یعنی مبارزه با اسلام ناب واقعی در جهان؛ آن‌ها فهمیده‌اند که نمی‌توانند اسلام را از مسلمانان بگیرند، بنا بر اين می‌خواهند آن را بی ‌خاصیت کنند.


حاجی‌صادقی، یکی دیگر از اهداف دشمنان را تحریف امام (ره) دانست و اظهار داشت: دشمنان با صراحت می‌گویند که امام در ادبیات ایرانی‌ها و مسلمانان، حکم کتاب مقدس را پیدا کرده و قابل حذف نیست، اما قابل آرایش و گریم جدید است؛ تلاش آنان این است که امام را مقابل رهبری قرار دهند، در حالی که اینطور نیست، آن کسی که نگذاشت امام به تاریخ بپیوندد رهبر معظم انقلاب است. دشمنان می خواهند از امام یک چهره جدید معرفی کنند و معرف این چهره جعلي بايد یاران امام باشند.


وی در خصوص برنامه‌های دشمن برای بدنام کردن ولایت در نظام اسلامی بیان داشت: دشمنان برای این کار دست به اقداماتی مانند تحریف نظام ولایی و «تحمیل الرأی علی الولایه» زده اند؛ بر همين اساس می‌خواهند در انتخابات آتي کسی رئیس جمهور بشود كه « تحمیل الرأی علی الولایه» كند يعني نظرش را بر رهبری تحمیل کند تا از این طریق خطوط قرمز رهبری را عوض کنند.


جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمنان می‌دانند که نمی‌توانند تصمیم رهبری را كه فصل‌الخطاب برای همه است را عوض کنند، برای همین می‌خواهند کسی رئیس جمهور بشود تا نظرش را بر رهبری تحمیل کند و این یکی از برنامه‌های مهم آنان برای این کشور در زمان انتخابات است لذا ملت فهیم ایران باید به صورت ویژه مراقب این موضوع باشند که مبادا فریب دشمن را بخورند.

این استاد حوزه و دانشگاه به برنامه های دشمن برای تسلط بر رکن سوم انقلاب، یعنی مردم پرداخت و گفت: دشمن می‌خواهد با اقداماتی نظیر نفوذ فکری و تغییر در باورها، نفوذ سیاسی و تغییر تحلیل‌ها و محاسبات با محوریت مسؤولین، نفوذ اخلاقی با محوریت مردم، نفوذ فرهنگی، تشدید و دامن زدن به اختلافات میان مردم، دو یا چند قطبی سازی جامعه، فشارهای اقتصادی، تحریم ناجوانمردانه و بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به مسؤولین بر كشور تسلط یابد.


حاجی‌صادقی در پایان اظهار داشت: دشمن می‌خواهد کاری کند تا روحیه استکبارستیزی را از ما بگیرد؛ کارهایی از قبیل ترویج گفتمان سازش بجای گفتمان مقاومت، تحریف تاریخ و  ناچار کردن جبهه انقلاب به مذاکره را برای همين هدف انجام می‌دهند.

 

 

/انتهای پیام

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها