شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
ایران روشن گزارش می‌دهد:
سکولاریسم، دامی که برای دانشجویان ایرانی پهن شده است/ ضرورت شکل‌گیری مطالبه دانشجویی علیه نقض برجام توسط سنا
هویت انقلابی دانشجویان ایرانی سبب شده که آنان همواره در خط مقدم انقلابیگری باشند که این به مذاق مستکبران و استعمارگران خوش نیامده و همواره در صدد هستند که دانشجویان ایرانی را به دام سکولاریسم بکشانند، لازم است که دانشجویان خطر سکولاریسم را شناسایی کرده و خود را از افتادن در این دام حفظ کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ روز ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ روزی تاریخی و فراموش نشدنی برای جامعه دانشگاهی ایران اسلامی است.
اصل و اساس این روز، حرکتی جنبشی و خودجوش دانشجویان بصیر و متعهد علیه حرکت مداخله‌جویانه استکبار جهانی بود، روزی که محیط مقدس دانشگاه توسط عمال و عناصر پلید رژیم سفاک پهلوی، به خون آغشته گشت و سه نفر از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران شهید و ۲۷ نفر دستگیر و عده‌زیادی را مجروح کردند؛ از ان زمان به بعد خون پاک این شهیدان سرآغازی بر حرکت اصیل جنبش دانشجویی ایران اسلامی شد، زيرا اين حركت ويژگي‌هاي منحصر‌به‌فردي دارد كه با اندك تأملي در آن مي‌توان به كليدواژه‌هاي ارزشمند و مهمي نظير: بصيرت، خودجوشي، عدالتخواهي، استكبارستيزي و آرمانگرايي اشاره كرد كه مي‌شود اين مفاهيم را ملهم و منبعث از روح اسلام‌خواهي دانشجويان متعهد آن زمان دانست كه منجر به نامگذاري اين روز به نام روز دانشجو شد و دانشجويان دانشگاه‌ها با الهام گرفتن از روح حاكم بر مفاهيم مذكور در ادوار و مقاطع بعدي تا كنون توانسته‌اند رسالت‌هاي خود را در زمينه‌هاي مورد نياز كشور به خوبي ايفا كنند.
*دانشجویان، ذهن پویای انقلاب
امیرحسین کلاته در گفت‌و گو با خبرنگار ایران روشن، ضمن تبریک به مناسبت روز دانشجو اظهار داشت: ۱۶ آذر انقلابی‌ترین روز جنبش دانشجویی است.
وی افزود: عدالت و مبارزه با استکبار که آمریکا مصداق اتم استکبار است، از مؤلفه های اصیل انقلابی بودن است؛ 16 آذر روزی است که بداعه انقلاب اسلامی در ساحت عقول اجتماعی در عصر جدید بعد از مشروطیت رقم خورد.
جانشین مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه قم ادامه داد: طی فعالیت در قالب جنبش دانشجویی، انقلابی بودن را به عنوان یکی از اصلیترین اهداف و ارزشهای جنبش دانشجویی باید در نظر داشت.
کلاته اضافه کرد: دانشجویان به عنوان عناصر تأثیرگذار در جامعه همواره باید نقش خود در راستای حفاظت از ارزشهای انقلاب با رویکرد عدالتخواهانه و مطالبه گرانه که از جمله وظایف بنیادی جنبش دانشجویی است را به بهترین صورت ممکن محقق سازند.

وی توجه به گفتمان انقلاب را حائز اهمیت دانست و گفت: در برگزاری مراسم‌هایی که به مناسبت روز دانشجو یا به مناسبت‌های دیگر برای دانشجویان برگزار می‌شود، مؤلفه‌های فرهنگی ایرانی ـ اسلامی باید مورد نظر قرار گیرد.

جانشین مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه قم ادامه داد: دانشجو یعنی نشاط و پویایی، تمام فعالیت‌های جنبش دانشجویی با نشاط است؛ انقلاب نیز برای گذر از سختیها و تطبیق ارزشها با اعصار مختلف نیازمند ذهنیتی جوان و با نشاط است؛ توجه به با‌نشاط بودن برنامه‌های جذابی که برای بزرگداشت روز دانشجو برای دانشجویان برگزار می‌شود خوب است ولی باید توجه داشت که مفهوم ۱۶ آذر در میان خنده و فرح دانشجویان طی این برنامه‌ها استحاله نشود.

*بی‌نتیجه ‌بودن تلاش‌ها برای کمرنگ کردن مفهوم ۱۶ آذر


کلاته با اشاره به فعالیت برخی از افراد و گروه‌های معلوم‌الحالی که برای کمرنگ کردن مفهوم ۱۶ آذر در ذهن دانشجویان تلاش می‌کنند، عنوان داشت: کسی که بخواهد مفهوم ۱۶ آذر را کمرنگ کند همانند این است که بخواهد جلوی تابش خورشید بر زمین را بگیرد، تلاش او کاملا بی‌نتیجه است.
وی افزود: به لطف خدا، هویت انقلاب دانشجویان ایرانی سبب شده است که دانشجویان ایرانی همیشه در خط مقدم انقلاب و انقلابیگری باشند ، این دانشجویان هستند که به کشور خط می‌دهند.
جانشین مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه قم اضافه کرد: عده‌ای با اتکا به نفوذ دولتی خود و با رویکرد مبارزه با شفافیت در بستر دولتی، با جنبش‌های دانشجویی مخالفت کرده و از رقم خوردن ۱۶ آذرهای دیگر جلوگیری می‌کنند که این به هیچ وجه جای توجیه ندارد.

کلاته ادامه داد: نجومی بگیران و اختلاس‌گران در صندوق ذخیره فرهنگیان، بی‌تدبیرها در وزارت راه و شهرسازی با منش عدالتخواهانه و مطالبه‌گرانه جنبش دانشجویی سر مقابله دارند؛
دانشجویان که در زمان‌های مختلف در خط مقدم انقلاب قرار دارند؛ وظیفه دارند که روزی اسلحه به دست، روزی قلم به دست و روزی مشت بر کف بر دهان ظلم بکوبند و با استعمار و استکبار مقابله کنند؛ دانشجویان باید با تبیین، مطالبه‌گری، زنده نگه داشتن گفتمان انقلاب و شناسایی و رسوا کردن نفوذیها و غارتگران بیتالمال نگذارند خوی کاخنشینی در بین مسؤولان ایجاد شود چرا که اگر خوی کاخ نشینی در بین مسؤولان محقق شود فاتحه انقلاب را باید خواند.


* لزوم مقابله دانشجویان با سکولاریسم

حسین بهداروند، مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان قم نیز در گفت‌و گو با خبرنگار ایران روشن، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ روحیه انقلابی توسط اقشار مختلف جامعه ایرانی، عنوان داشت: مهم‌ترین وظیفه اقشار مختلف از جمله دانشجویان و طلاب این است که روحیه انقلابی خود را حفظ نموده و خط و مشی انقلابی در حیطه اجرایی و سیاستگذاری خود در پیش گیرند.

وی افزود: به تعبیر شهید بهشتی(ره) دانشجویان مؤذن جامعه هستند و اگر خواب بمانند نماز جامعه قضا می‌شود؛ بر این اساس انقلاب‌گری دانشجویان مهم‌تر از اقشار دیگر بوده و تأثیر بیشتری نیز بر جامعه خواهد داشت؛ پس لازم است که آنان در این زمینه همواره پیشتاز باشند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد استان قم ادامه داد: اخیرا موجی به راه افتاده که می‌خواهند دانشجویان را به دام سکولاریسم بکشانند، متأسفانه تا حدی این امر محقق شده است که جای نگرانی دارد و لازم است که دانشجویان با حفظ بصیرت، خطر سکولاریشم را شناسایی کرده و خود و دیگران را از افتادن در این دام حفظ کنند.

بهداروند اضافه کرد: آینده در دستان دانشجویان است، باید دانشجویان را به بهانه‌ها و روش‌های مختلف وارد میدان کرد، تا با روحیه آرمانخواهی که دارند در راه مبارزه با مصادیق استکبار و استعمار گام برداشته و ضمن تبیین دلایل لزوم استکبارستیزی برای مردم، سایر جامعه را نیز با خود همراه کند.


*ضرورت شکل‌گیری مطالبه ‌عمومی علیه برجام
وی در ادامه با اشاره تمدید داماتو و نقض برجام توسط آمریکا، افزود: نقض برجام توسط آمریکا کاملاً واضح است، اخیراً شاهد اعلام نقض برجام توسط رئیس جمهور، آقای روحانی نیز بوده‌ایم، اکنون شرایطی ایجاد شده که لازم است هر چه زودتر مطالبه عمومی مردم به ویژه دانشجویان برای احقاق حقوق تضیع شده ایران در قضیه برجام صورت بگیرد و ایران پاسخ محکمی به آمریکا بدهد چرا که در صورت اقدام ننمودن علیه حقوق از بین رفته ایران در این زمینه، آمریکا و سایر دشمنان ایران را برای ادامه این روند جسورتر می‌کند که با وجود ترامپ وضعیت نامطلوب‌تر نیز خواهد شد.
 


انتهای پیام/*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها