چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد:
دانشگاه های ما بسیار توخالی شده‌اند
محسن خلیلی: به نظر من دانشگاه‌ها بسیار توخالی شده‌اند و ما هیچ ارتباطی با بیرون نداریم.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ محسن خلیلی مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد در جلسه معرفی کتاب «برچیدن امپراتوری، آخرین امید آمریکا» که در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: به نظر من دانشگاه‌ها بسیار توخالی شده‌اند و ما هیچ ارتباطی با بیرون نداریم.
وی افزود: دانشجویان و استادها به حقوق خود واقف نیستند. متأسفانه وضع طوری شده که دانشجویان رشته مدیریت ما بلد نیستند یک انتقاد انجام دهند.
مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد ابراز کرد: محسن رضایی در جلسه‌ای گفت ما ۲۳ سال است که نمی‌توانیم بند دوم اصل ۱۱۰ قانون اساسی را پیاده کنیم که همان نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نظام است.
در ادامه عضو هیئت‌علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد به معرفی کتاب «برچیدن امپراتوری، آخرین امید آمریکا» پرداخت و گفت: این کتاب به آمریکا می‌گوید از اقداماتی که اکنون انجام می‌دهی دست‌بردار.
خلیلی یادآور شد: مترجم این کتاب خسرو کلانتری است و ایشان یکی از بهترین مترجمان متون جامعه‌شناسی، حقوقی و جامعه‌شناسی حقوق در ایران است.
مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد ابراز کرد: این کتاب می‌گوید آمریکایی‌ها خیلی از خودشان تعریف می‌کنند و راجع به کشور خود می‌گویند ما یک کشور استثنا و بی‌همتا هستیم که نبود آن غیرممکن است. اما توصیف واقعی سردمداران آمریکا ازجمله جرج بوش و اوباما واقعیت آمریکا را به ما نشان خواهد داد.
وی تصریح کرد: چالمرز جانسون نویسنده این کتاب، در توصیف بوش و اوباما می‌گوید بااینکه این دو نفر جزء جدیدترین و بهترین رئیس‌جمهوران آمریکا هستند اما رفتار و اقداماتشان بسیار خجالت‌آور است.
خلیلی اذعان کرد: در بخش دیگری از این کتاب آمده است از دیدگاه نظری این امکان وجود دارد که یک جنبش مردمی می‌تواند حکومت پنهانی آمریکا را منحل کند و مردم می‌توانند حکومت قانون اساسی را به آمریکا برگردانند.
عضو هیئت‌علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: اتفاق دومی که ممکن است رخ دهد این است که یک کودتای نظامی صورت بگیرد که البته این احتمال در کشور آمریکا تا حدودی بعید به نظر می‌رسد. زیرا ارتش آمریکا کاملاً تحت سیطره نظام‌های پُلی آرشیک است.
خلیلی در پایان گفت: من نمی‌دانم سردار محمدرضا نقدی این کتاب را خوانده است یا نه. اما به‌درستی گفته است که آمریکا پیش از سال ۲۰۳۵ سقوط می‌کند.

 


/انتهای پیام

منبع : به نقل از ایران نیوز آنلاین
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها