شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
آمریکای بدون روتوش با این حجم از فساد و رسوایی چگونه می‌تواند داعیه‌دار رهبری جهان باشد؟
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما گفت: انتخابات اخیر آمریکا چهره واقعی این کشور را به همه نشان داد و حال این سوال پیش آمده که آمریکای بدون روتوش با این حجم از فساد و رسوایی چگونه می‌تواند داعیه‌دار رهبری جهان باشد؟

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ مجتبی خسروی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما با اشاره به پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: در تبلیغات انتخاباتی آمریکا همه بوضوح دیدند که چگونه دو کاندیدا از فساد در سیستم آمریکا گفتند و از فسادهای شخصی یکدیگر پرده برداشتند به گونه‌ای که باعث شرمساری مسئولان و مردم آمریکا شد.

وی ادامه داد: انتخابات اخیر آمریکا و بحث‌های شکل گرفته پیرامون فساد عظیم در سیستم این کشور چهره واقعی آمریکا را به همه نشان داد چهره‌ای که برخی در داخل و خارج قصد داشتند آن را بزک کنند. سوالی که پس از انتخابات برای افکار عمومی در جهان ایجاد شده این است که آمریکای بدون روتوش با این حجم از فساد و رسوایی چگونه می‌تواند داعیه‌دار رهبری جهان باشد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: چهره واقعی و بدون بزک آمریکا در انتخابات اخیر برای همه آشکار شد چرا که به استناد گزارش‌ها و اسناد رسانه‌های آمریکایی اکنون یک بیمار جنسی رئیس جمهور دولت آمریکا شده است.

وی گفت: برخی احساس می‌کنند آمدن ترامپ اتفاق خیلی مثبت یا خیلی منفی‌ برای جمهوری اسلامی است. اما حافظه و تجربه تاریخی این نکته را بارها ثابت کرده که سیاست خارجی کلان کاخ سفید با آمد و رفت روسای جمهور تفاوتی نکرده و تنها در جزئیات و ظواهر تغییرات اندکی ایجاد می‌شود.

خسروی تاکید کرد: زمانی که اوباما کاندیدای کاخ سفید بود برخی می‌گفتند اگر او رای بیاورد از دشمنی و خصومت آمریکایی‌ها ضد مردم ایران کاسته می‌شود. این عده با سهل اندیشی و خوش بینی معتقد بودند مذاکرات رودرروی مقامات ایران و آمریکا مواضع خصمانه این کشور ضد مردم ایران را تعدیل خواهد داد. اما همه دیدند که با تمامی انعطاف‌های نشان داده شده توسط دولت یازدهم در مذاکرات هسته‌ای نه تنها از دشمنی آمریکایی‌ها ضد مردم ایران کاسته نشد بلکه اتفاقا سیاست‌های ضد ایرانی اوباما اگر بیشتر از اسلافش نبوده باشد کمتر نیز نبوده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما اظهار داشت: نکته‌ای که باید مورد توجه همه مسئولین جمهوری اسلامی باشد اتکا به ظرفیت‌های درونی و عدم امید بستن و خوش بینی به بیرون و تاثیرپذیری از جریانات انتخابات آمریکا است. به عبارتی مسئولین جمهوری اسلامی با توجه به تجربه تاریخی خود می‌دانند چه کلینتون در کاخ سفید باشد چه اوباما و چه ترامپ نباید سیاست‌های ضد استکباری خود را فراموش کنند.

وی افزود: کسانی که مهم‌ترین سرمایه برجام را ادامه حاکمیت دموکرات‌ها می‌دانستند و هر جا انتقادی از سوی برخی از دلسوزان و منتقدان نسبت به متن برجام می‌شد می‌گفتند رئیس جمهور از اختیارات قانونی خود استفاده خواهد کرد امروز نتیجه حساب و کتاب بر روی معادلات خارجی و اعتماد به کدخدا را در عمل دیدند.

خسروی در خاتمه گفت: امروز مسئولین باید تجربه پرخسارت و البته ذی‌قیمت برجام را جلوی خود نصب کنند و بدانند نتیجه اعتماد به استکبار و آمریکا طبق آموزه‌های قرآن کریم به معنای تکیه به خانه عنکبوت است و عایدی و فرجام آن چیزی جز فرجام تقریبا هیچ برجام نخواهد شد.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها