شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
در گفتگو با ایران روشن مطرح شد:
ورود دانشجویان ممتاز به دانشگاه صنعتی قم
ریاست دانشگاه صنعتی قم گفت: اکثر دانشجویان ورودی در دانشگاه صنعتی قم دارای رتبه‌های سه و چهاررقمی هستند و در نتیجه این دانشجویان انتظارات بالایی از دانشگاه خود دارند که این موضوع کار ما را سخت‌تر می‌کند.

بهرام خوشنویسان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ایران روشن در خصوص ارتباط این دانشگاه با پارک علم و فناوری استان قم اظهار داشت: در داخل دانشگاه مرکز نوآوری راه‌اندازی شده است که آن را طوری تعریف کرده‌ایم که در ارتباط با پارک علم و فناوری پیش برود، یعنی پارک‌های علم و فناوری در بیرون از دانشگاه، همان مراکز نوآوری در داخل دانشگاه هستند و درواقع افراد از این مراکز نوآوری به پارک‌های علم و فناوری هدایت می‌شوند.

وی در خصوص رابطه این دانشگاه با دانشگاه‌های دیگر موجود در استان ابراز داشت: مأموریت‌های ما با دانشگاه‌های دیگر در استان متفاوت است و از این حیث هیچ مشکلی نداریم.

خوشنویسان ادامه داد: دانشگاه قم به‌عنوان دانشگاه مرجع و مادر استان، رشته‌های مختلفی در تمامی زمینه‌ها را در برمی‌گیرد. ما نیز به‌طور خاص در زمینه‌های صنعتی مأموریت داریم.

ریاست دانشگاه صنعتی قم افزود: همچنین در بسیاری از زمینه‌ها، تبادل دانشجو به‌صورت میهمانی بین دانشگاه صنعتی قم و دانشگاه قم و همچنین تبادل استاد نیز صورت می‌گیرد.

وی تأکید کرد: اکثر دانشجویان ورودی در دانشگاه صنعتی قم دارای رتبه‌های سه و چهاررقمی هستند و درنتیجه این دانشجویان انتظارات بالایی از دانشگاه خوددارند که این موضوع کار ما را سخت‌تر می‌کند. چرا که انسان‌های باهوش و مستعد، طبیعتاً به دنبال امکانات خوبی هستند.

خوشنویسان ادامه داد: حداقل در مدتی که من در این دانشگاه مسئولیت داشتم، تلاش شده است که امکانات و شرایط خوبی برای دانشجویان فراهم شود که دانشجویان بتوانند مشارکت بیشتری در کارها داشته باشند. ما در این دانشگاه انجمن رباتیک و گروه‌های مختلف علمی داریم که البته باید فعال‌تر نیز بشوند و ما امیدواریم بتوانیم امکانات بیشتری در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

وی در خاتمه تأکید کرد: ما می‌دانیم یک فضای مترنّم علمی زمانی تشکیل می‌شود که دانشجویان بانشاط علمی در این فضا حاضر شوند و سعی می‌کنیم در همین مسیر پیش برویم.

/انتهای پیام

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها