شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
در حاشیه ساخت‌وسازهای بی‌فرجام؛
چادرهایی که در دانشگاه قم خاکی می‌شوند + تصویر
خوابگاه فاطمیه دانشگاه قم یکی از سوژه‌های بحث‌های دانشجویی است. این خوابگاه علاوه بر دورافتادگی از دانشکده خواهران، از شرایط مناسب عمرانی نیز برخوردار نیست.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ کمی که بلوار غدیر را ادامه دهید، نرسیده به ورودی شهرک مهدیه، سمت چپ خود دانشگاه قم را مشاهده خواهید کرد. این دانشگاه محوطه‌ی بزرگی دارد و هرساله حدود 8 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. بدیهی است شرایط رفاهی و ظاهریِ دانشگاهی با این حجم از رفت‌وآمد، باید در سطح مطلوبی قرار داشته باشد که البته بی‌شک این مسئله موردتوجه مسئولین دانشگاه قم نیز قرار دارد. بااین‌حال همان‌طور که گاهی مشاهده‌شده است برخی مسائل از دید مسئولان دور می‌ماند، موضوع این گزارش نیز خوابگاه فاطمیه (خواهران) هست که واقعاً از فضای دانشگاهی دورافتاده می‌باشد.

اینکه این خوابگاه در فاصله‌ی بسیار دوری از دانشکده‌های خواهران قرار دارد، به‌تنهایی مورد مناقشه نیست. چراکه اگر یک خوابگاه استانداردهای لازم را داشته باشد و دانشگاه از سیستم حمل‌ونقل خوبی برخوردار باشد، این مسئله قابل‌تحمل خواهد بود. اما مشاهده‌شده که قسمتی از مسیر رفت‌وآمد این خوابگاه، به‌هیچ‌وجه شرایط مناسبی ندارد.

این مسئله برای خواهران دانشجو در دانشگاه قم، تبدیل به معضلی بزرگ‌شده است که علاوه بر سختی رفت‌وآمد، بلکه باعث کثیف و خاکی شدن لباس‌ها می‌شود. این مسئله بسیار بااهمیت است. علاوه بر این موارد این مجموعه مانند سه ساختمان است که دقیقاً وسط بیابان بناشده است و از فضای سبز برخوردار نیست. با این شرایط دانشجویان باید از میان خاک و گردوغبار عبور کنند و به کلاس‌ها بروند و سپس برگردند و درب اتاق را به روی خود ببندند و ازآنجا خارج نشوند!

این موضوع در شبکه‌های اجتماعی نیز بازخوردهای زیادی داشته و دانشجویان از خاکی شدن چادرهایشان و همچنین پیاده‌روی‌های طولانی و نبود فضای سبز گلایه می‌کنند.

مسئله قابل‌توجه این است که باید تلاش شود تا ساخت‌وسازهای دانشگاه، در ایام تابستان به پایان برسد و دانشجویان در سال تحصیلی جدید، با خیال راحت به کسب علم مشغول شوند که این رویه گاهاً در دانشگاه قم به فراموشی سپرده می‌شود.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها