پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
زیارت عاشورا با صد لعن و سلام در روز عاشورا در قم قرائت می شود
برای خواندن زیارت عاشورا در روز عاشورا فضیلت های زیاد بیان شده است، اما گاهی این فضلیت در روز عاشورا فراموش می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛براى برآمدن حاجات و امور مهم ، خواندن زيارت عاشورا بسيار مجرب است وامام صادق(عليه‎السلام) به صفوان فرمودند: هر گاه برايت حاجتى پيش آيد اين زيارت را بخوان در هر كجا كه باشى و حاجت خود را از خداوند سئوال كن كه برآورده مي‎شود.

خواندن زیارت عاشورا در طول سال و مخصوصا روزعاشورا بسیار سفارش شده، به همین منظور مراسم قرادت زیارت عاشورا در روز عاشورا با صد لعن و سلام در قم برگزار و به نماز ظهر عاشورا ختم می شود.

مکان خیابان امامزاده ابراهیم(ع) کوچه شماره 16 حسینیه جهارده معصوم(ع) ساعت 9 صبح روز عاشورا

ثواب قرائت زیارت عاشورا

صالح بن عقبه و سیف بن عمیره نقل می‎كنند كه علقمة بن محمد الخضرمى گفت: به امام باقر (علیه‎السلام) عرض كردم دعایى به من تعلیم فرمایید كه اگر از نزدیك زیارت كردم بخوانم و دعایى كه اگر از دور اشاره به سلام كردم بخوانم .

 
حضرت فرمودند: اى علقمه هر گاه تو اشاره به سلام نمودى و دو ركعت نماز را خواندى هنگام اشاره به آن حضرت بعد از تكبیر این قول – زیارت عاشورا – را بگو . پس اگر تو این زیارت را خواندى دعا كرده‎اى به آنچه كه ملائكه زائر حسین دعا می‎كنند و خداوند صد هزار هزار درجه براى تو می‎نویسد و مانند كسى هستى كه با امام حسین(علیه‎السلام) شهید شده و در درجات آنها شركت كرده باشد و براى تو ثواب زیارت هر پیغمبر و رسول و هر زائرى كه امام حسین(علیه‎السلام) را زیارت كرده نوشته شود.

 

بعد از نقل زیارت علقمه می‎گوید: امام باقر(علیه‎السلام) به من فرمودند اگر بتوانى هر روز در خانه خود این زیارت را بخوانى تمام این ثواب‎ها براى تو خواهد بود.

 

/انتهای پیام

برچسب ها : زیارت عاشورا
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها