چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
جیب دانشجویان نباید هزینه قصورات و کوتاهی‌های مسئولان آموزش عالی را بپردازد
جانشین حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه وزارت علوم در طرح سنوات به دنبال تامین مالی است، گفت: جیب دانشجویان نباید هزینه قصورات و کوتاهی مسئولان آموزش عالی را بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ سجاد فخرایی جانشین حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی ضمن انتقاد از طرح سنوات در نظام آموزش عالی کشور خاطر نشان کرد: بی شک قشر دانشجو آینده سازان و امید فردای ایران هستند. طبق قانون وظیفه دولت این است که بهترین و کم هزینه ترین شرایط را برای جویندگان علم فراهم کند تا بتوانند بی دغدغه به تحصیل ادامه دهند.

وی با طرح این سوال که آیا با تصویب قانون سنوات دانشجویان می‌توانند تحصیلی بدون دغدغه داشته باشند؟ پاسخ داد: متاسفانه وزارت علوم در برابر سوالات دانشجویان پاسخگو نیست. دانشجویان باید بتوانند در شرایط عادی (کارشناسی8ترم) و (کارشناسی ارشد4ترم ) دوران تحصیل خود را به اتمام برسانند اما همیشه اینگونه نیست.

فخرایی اظهار داشت: در برخی موارد دانشجو به دلیل اینکه ارائه دروس در ترم‌های تحصیلی به درستی انجام نمی‌شود، ناخودآگاه و اجباری با طولانی شدن دوران تحصیل مواجه می‌شود. جیب دانشجویان نباید هزینه قصورات و کوتاهی دستگاه آموزش عالی را بپردازد.

جانشین حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی بیان داشت: وزارت علوم بهتر است در اثنای قوانینی چون «سنوات» بر کار اساتید و سیستم آموزشی دانشگاه نیز نظارت داشته باشد تا متوجه شود بخشی از قصور در به تاخیر افتادن فارغ التحصیلی دانشجویان در رفتار سیستم آموزشی و اساتید است.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از دانشجویان با بضاعت مالی کم و به سختی مراحل تحصیل خود را دنبال می‌کنند، اما با «طرح سنوات» و سیاست‌های غلط دانشگاه و نقص‌های سیستم آموزشی دانشگاه باعث می‌شود که این دانشجویان نتوانند در طول دوره معین تحصیل خود را تمام کنند.

فخرایی با بیان اینکه هزینه تحصیل این دانشجویان چند درصد از حقوق های نجومی پرداخت شده به مدیران دولتی است؟ بیان داشت: چرا دولت باید به مدیرانش حقوق‌های نجومی و وام‌های میلیونی پرداخت کند و در مقابل از دانشجویان هزینه‌های خود را تامین مالی کند.

جانشین حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه وزارت علوم در طرح سنوات به دنبال تامین مالی است، تصریح کرد: به عنوان عضوی از جامعه دانشجویی کشور و نماینده‌ای از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تهران خواستار پاسخگویی وزارت علوم درقبال سیاست‌های غلط هستم.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها