دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷
مداح قمی در گفتگو با ایران روشن:
تعمیق بصیرت حسینی لازمه مقابله با سکولاریسم در هیئات است
یک مداح اهل بیت(ع) ، تعمیق بصیرت حسینی را لازمه مقابله با خواسته شوم دشمن مبنی بر ترویج سکولاریسم در هیئات مذهبی دانست.

کربلایی محمد جواد احمدی در گفتگو با خبرنگار ایران روشن با اشاره به دغدغه های بسیار جدی مقام معظم رهبری درباره خطر رواج سکولاریسم در هیئت ها طی سالیان اخیر اظهار داشت: نباید به بهانه افزایش شور و حال در هیئت ها از تقویت بنیه معارفی و اعتقادی مردم و نسل جوان غافل شد ، بلکه می بایست تلفیق شور و شعور دینی و انقلابی در فضا و بستر بسیار عظیم و ارزشمندی به نام هیئت امام حسین(ع) صورت گیرد.


وی افزود: طبعاً اگر فقط بحث شور مطرح باشد و معرفت افزایی در کار نباشد نهایتاً می شود همین هیئاتی که به سمت سکولاریسم حرکت می کنند و از آن سو هم البته اگر صرفاً بحث معرفت و بصیرت در میان باشد و به شور و عاطفه اهمیت داده نشود، آن حرکت انقلابی و مفید و سازنده حاصل نخواهد شد.


این مداح قمی همچنین با اشاره به این که قطعاً ارتباط پیوسته مداحان با روحانیون وارسته و انقلابی،آسیب های مداحی را به حداقل می رساند، گفت: به اعتقاد بنده دست مداح باید در دست روحانیون مهذب باشد که البته دشمن این را نمی خواهد و برای جدایی این دو طیف برنامه ریزی کرده و می کند.


وی با اشاره به این که خادمی ونوکری اهل بیت(ع) بالاترین افتخار و منصب است، بیان داشت: همان طور که حضرات معصومین فرموده اند ما باید بکوشیم که نوکر و محب خوبی برایشان باشیم و مایه آبرو و عزت بیشتر آنها نه این که خدای ناکرده موجب وهن و سرشکستگی شان شویم.

/انتهای پیام

برچسب ها : قم , مداح
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها