شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم:
کتابخانه‌های عمومی در مناطق محروم استان قم تأسیس می‌شود
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم با اشاره به برخی از اقدامات فرهنگی انجام شده توسط اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: ایجاد کتابخانه‌های عمومی در نقاط محروم قم به صورت ویژه مورد توجه این اداره‌کل قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام عطاءالله جباری در گفت وگو با خبرنگار ایران روشن، با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه اظهار داشت: متاسفانه سرانه مطالعه در کشور کاهش پیدا کرده که در این زمینه نیازمند اقدامات اساسی هستیم.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم افزود: برای من افتخار بود که این توفیق را داشته باشم که در استان قم فعالیت فرهنگی انجام دهم و در این زمینه با نهادهای فرهنگی استان همکاری مناسبی وجود دارد.

جباری با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در استان قم بیان کرد: بیش از 200 هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که هزار و 63 نفر آنها از استان قم بودند.


وی افزود: با توجه به استقبال گسترده‌ای که از مسابقات کتابخوانی رضوی صورت گرفت باید اهتمام جدی در راستای ارتقای کیفیت این مسابقات انجام شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان قم با بیان اینکه در گذشته جشنواره کتابخوانی رضوی تنها در یک استان برگزارمی شد، بیان کرد: پیش از این حدود هزار نفر در این جشنواره شرکت می‌کردند اما امسال با تبلیغات مناسبی که انجام شد استقبال علاقه مندان به کتاب بسیار چشم گیر بود و بیش از 200 هزار نفر در این مسابقات شرکت کردند.
جباری با بیان اینکه 278 نفر از استان قم برگزیده مسابقات کتابخوانی رضوی شدند، تصریح کرد: در رده نقاشی و کتاب دوست مهربان کبوترها 340 نفر از استان قم در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرند همچنین در رده نوجوانان 450 نفر و در رده بزرگسالان 263 نفر نیز شرکت کردند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم از مشارکت دستگاه‌های مختلف فرهنگی استان قم در راستای تحقق اهداف کتابخوانی در این استان تقدیر کرد و ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت استانی بهره‌برداری مطلوبی در راستای افزایش سرانه کتابخوانی در قم داشته باشیم.

وی با اشاره به برخی از اقدامات فرهنگی انجام شده توسط اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قم تصریح کرد: ایجاد کتابخانه‌های عمومی در نقاط محروم قم به صورت ویژه مورد توجه این اداره‌کل قرار گرفته است.

/انتهای پیام

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها