پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
در حاشیه سرعت لاک پشتی پروژه‌های شهری قم؛
موانعی که نفَس توحید را بریده + تصاویر
خیابان توحید (نیروگاه) یکی از خیابان‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد قم می‌باشد. همین موضوع اهمیت سرعت در اجرای پروژه‌های عمرانی این خیابان را بدیهی می‌سازد که گاهاً به فراموشی سپرده‌شده و می‌بینیم که دود آن به چشم مردم این مناطق می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ خیابان توحید (نیروگاه) یکی از خیابان‌های شلوغ و پررفت‌وآمد قم می‌باشد. این خیابان بدنه‌ی اصلی محدوده غرب شهر مقدس قم است که ورودی و خروجی‌های زیادی ازجمله خیابان‌های جوادالائمه (ع) ، شهید رئیس کرمی، مالک اشتر، آیت‌الله مطهری، آیت‌الله کاشانی، شاهد، طفلان مسلم و درنهایت سوم خرداد و کشاورز جنوبی را در برمی‌گیرد.

همین موضوع اهمیت سرعت در اجرای پروژه‌های عمرانی این خیابان را بدیهی می‌سازد. واقع‌شدن پل شهید امینی بیات در این خیابان، تا حدی بار ترافیکی این خیابان را کنترل کرده است، اما ترافیک در این خیابان، امری عادی تلقی می‌شود.

این خیابان، راه اصلی غرب قم به مرکز آن است که مردم این منطقه روزانه بارها از آن عبور می‌کنند و به محل کار خود می‌روند. وجود مانع در این مسیر جدا از اینکه امری غیرقابل‌قبول است، رانندگان را مجبور به ترک این خیابان و عبور از کوچه‌پس‌کوچه‌های این خیابان می‌کند که گاهاً ترافیک را به کوچه‌ها و خیابان‌های کوچک اطراف نیز می‌کشد.

بااین‌وجود مردم این منطقه با موانع زرد زنگی که هر روز بر سر راه خود می‌بینند به‌خوبی انس گرفته‌اند، چراکه امیدی به برداشته شدن سریع‌تر آن‌ها ندارند. این موانع که هر از چند گاهی در مسیر رفت یا برگشت این خیابان سبز می‌شوند، تبدیل به یکی از موانع اساسی عبور و مرور مردم شده‌اند.

پروژه‌های عمرانی و شهری با توجه به اینکه در مکان‌های مختلفی از شهر انجام می‌شوند، از اهمیت‌های متفاوتی نیز برخوردار هستند. بی‌شک پروژه‌های خیابان توحید به علت بار ترافیکی بالای این خیابان، باید با سرعت بالاتری انجام شوند و مانع عبور و مرور مردم نشوند. این رویه گاهاً به فراموشی سپرده می‌شود و می‌بینیم که دود آن به چشم مردم این مناطق می‌رود.

زمانی که این موانع نیز برطرف می‌شوند، به‌جای آن ‌یک تپه‌ی آسفالتی به وجود می‌آید که آن نیز به مانعی دیگر برای عبور و مرور راحت‌تر مردم تبدیل می‌شود. این رویه چیزی جز سخت کردن عبور و مرور برای مردم این منطقه و افزودن بر مشکلات ترافیکی نیست.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها