چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
نیمی از داوطلبان کنکور کارنامه خود را دریافت کردند
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از بین داوطلبان کنکور تعداد 450 هزار نفر تا ساعت 7 صبح امروز نتیجه کنکور خود را مشاهده کردند یعنی بیش از 58 درصد داوطلبان کارنامه خود را دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه از تعداد بیش از 860 هزار داوطلب ثبت‌نام‌کننده در کنکور سراسری سال 95 تعداد 772 هزار و 982 نفر در آزمون حاضر بودند، گفت: برای تمام حاضران در کنکور سراسری کارنامه صادر شده و کارنامه داوطلبان شب گذشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که از بین داوطلبان تعداد 450 هزار نفر تا ساعت 7 صبح امروز نتیجه کنکور خود را مشاهده کردند یعنی بیش از 58 درصد داوطلبان کارنامه خود را دریافت کردند.

وی افزود: تمام حاضران در جلسه مجاز به انتخاب رشته هستند و دفترچه راهنمای انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار دارد و در روز شنبه نیز در نمایندگی‌های توزیع روزنامه به فروش می‌رسد.

توکلی گفت: اطلاعیه رشته‌های بدون آزمون نیز بعدازظهر امروز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

به گفته وی پاسخنامه داوطلبان برای داوطلبان با رتبه کشوری کمتر از 75 هزار در گروه‌های ریاضی، تجربی و انسانی و کمتر از 10 هزار برای گروه‌های زبان و هنر در روز جمعه 22 مرداد ماه منتشر می‌شود.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش در رابطه با نحوه انتخاب رشته داوطلبان اظهار داشت: افراد مجاز می‌توانند با مطالعه دفترچه راهنمای تحصیلی 150 کدرشته‌محل را به ترتیب علاقه ابتدا در فرم پیش‌نویس وارد کرده و تا 28 مرداد فرصت دارند انتخاب رشته نهایی را انجام دهند که در زمان انتخاب رشته یک کد 15 رقمی به عنوان تکمیل شدن انتخاب رشته به آنها داده می‌شود.

وی اضافه کرد: نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته مجازی و کتاب راهنمای انتخاب رشته نیز بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته این امکان را به داوطلبان می‌دهد که با توجه به وضعیت علمی، خودشان را با داوطلب مشابه در سال گذشته مطابقت دهند.

توکلی گفت: ظرفیت پذیرش داوطلبان در این دوره 750 هزار و 269 نفر است و تعداد 772 هزار و 982 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که البته هنوز ظرفیت دانشگاه‌های تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان اعلام نشده است.

 

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها