چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
تنفر ملت ایران از آمریکا، تنها دستاورد مثبت برجام است/ 4 سوال منصفانه و کارشناسی که دولت باید پاسخ دهد
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: 6 ماه از اجرای برجام می‌گذرد و تنها دستاورد اصلی، مثبت و بزرگ برجام برای ملت ایران این بود که آنها بار دیگر متوجه شدند به آمریکا نمی‌توان اعتماد کرد و ملت بیش از گذشته از آمریکا متنفر شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ داود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به بدعهدی‌های آمریکا در رابطه با برجام، گفت: دولت در ابتدای شکل‌گیری یک فرمول 3 ضلعی را ارائه کرد که با همین فرمول می‌توان 4 سوال منصفانه و کارشناسانه پرسید و خواهش ما از دولت و همه کسانی که می‌گویند برجام دست‌آورد مثبت داشته و موافق برجام هستند این است که این سوال‌ها را پاسخ دهند.

وی ادامه داد: دولت در این فرمولی که ارائه کرد گفت می‌خواهیم مشکلات اقتصاد کشور را حل کنیم و برای این کار راهی جز این‌که تحریم‌ها را برداریم نداریم و تحریم‌ها را هم فقط با مذاکره می‌شود، برداشت.

گودرزی تأکید کرد: اعتقاد آقای روحانی، ظریف و سایر مسئولان مربوطه در دولت این بود که ما می‌رویم مذاکره کنیم تا تحریم‌ها را برداریم که به این وسیله اقتصاد را شکوفا کنیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: ما بارها گفتیم در مسئله برجام نه حرف و دعوای سیاسی داریم و نه مخالفتی، اصل مذاکره و اصل برداشتن تحریم‌ها. ولی 4 سوال داریم که امید داریم پاسخ مناسبی به آنها داده شود.

گودرزی خاطرنشان کرد: سوال اول ما از مسئولان این است که بگویند تحریم‌ها در اقتصاد ایران و مسئله‌دار کردن اقتصاد کشور و معیشت مردم چقدر نقش داشته است؟ دوم اینکه با فرض بر اینکه همه تحریم‌ها آن طوری که وعده داده شده بود، برداشته می‌شود چقدر این مسئله در اقتصاد ایران اثر می‌گذاشت، آیا می‌شد اقتصاد را شکوفا کرد؟

وی اضافه کرد: سوال سوم این است که در متن برجام چه تضمینی برای برداشته شدن تحریم‌ها وجود دارد؟ ما وقتی متن را خواندیم گفتیم که در این متن اینگونه نیست که همه تحریم‌ها برداشته شود ولی باز می‌گفتند نه، تحریم‌ها برداشته می‌شود. ما می‌خواهیم بدانیم در کدام بند و قسمت برجام نوشته شده بود همه تحریم‌ها در روز اول اجرای برجام برداشته می‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: و در آخر هم سوال چهارم ما این است که آیا همان مقدار کمی که در متن آمده بود تحریم‌ها برداشته شده است، امیدواریم به این سوالات پاسخ داده شود که در این صورت خیلی از مسائل روشن خواهد شد.

وی افزود: اکنون حدود 6 ماه از اجرای برجام می‌گذرد و فضا در این مسئله خیلی شفاف است، تنها دستاورد اصلی، مثبت و بزرگ برجام برای ملت ایران این بود که بار دیگر متوجه شدند به آمریکا نمی‌توان اعتماد کرد و ملت بیش از گذشته از آمریکا متنفر شده است.

گودرزی خاطرنشان کرد: خواسته ملت ایران و جنبش دانشجویی این است که دولت با ملت همراه شود و همین نگاهی که ملت امروز به آمریکا دارند را داشته باشد و به بدعهدی و گستاخی‌های آمریکا سرپوش نگذارد.

وی خاطرنشان کرد: ملت امروز فهمیده است که آمریکا به ما امتیاز نمی‌دهد و تنها کسی باید این را بفهمد دولت است و کافی است دولت هم متوجه این مسئله شود و بگوید روشی را که رفتیم درست نبوده است. 

گودرزی گفت: اگر دولتمردان روزی صد بار هم مصاحبه کنند و بگویند برجام دستاورد داشته، تا این مسئله ملموس نباشد این مصاحبه‌ها فایده‌ای ندارد خود آقای روحانی هم گفت با شعار چیزی درست نمی‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: مسائل مختلف امروز نشان می‌دهد که تحریم‌ها برداشته شده یا نه و یا برجام برای ما گشایش داشته یا نداشته است، مردم به خوبی این مسائل را می‌دانند و تنها کافیست دولت هم با مردم همراه شود.

وی افزود: برجام بسیاری از فرصت‌ها را از ما گرفت و آسیب‌های بسیاری به ما زد، ولی اگر امروز دولت متوجه شود برجام دستاوردی نداشته است و نمی‌شود به آمریکا اعتماد کرد همین کافی است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها