شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
کم توجهی مسئولان به توانایی‌های جهاد دانشگاهی/ دولت با واگذاری ماموریت به جهاد کمک کند
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: کمبود بودجه و کم‌توجهی مسئولان به توانایی‌های جهاد دانشگاهی از چالش‌های این نهاد انقلابی است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ حمیدرضا گورابی رئیس پژوهشگاه رویان با بیان چالش‌های جهاد دانشگاهی گفت: کمبود بودجه و کم‌توجهی مسئولان به توانایی‌های جهاد از چالش‌های این نهاد انقلابی است.

وی ادامه داد: دو وزارتخانه علوم و بهداشت نیز خودشان مشکلات عدیده‌ای دارند و مسئولان این وزارتخانه‌ها می‌گویند باید بودجه را صرف حل مشکلات خودشان کنند و نمی‌توانند به جهاد کمک کنند.

گورابی گفت:‌ البته می‌توان به این صورت عمل کرد که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی را به صورت مستقل ببیند و نسبت به قابلیت‌هایی که جهاد دارد بودجه را در اختیار این نهاد بگذارد. به طوری که مأموریت‌هایی به جهاد واگذار شود و سپس عملکرد جهاد را در برابر تعهداتی که داشته است ارزیابی کند و حتی جهاد بازخواست شود که اگر به وظایف عمل نکرد بودجه را متوقف کنند.

رئیس پژوهشگاه رویان ادامه داد: نهادهای عمومی غیردولتی به این صورت عمل می‌کنند که مأموریتی به آنها واگذار می‌شود و سپس عملکرد آنها را ارزیابی می‌کنند، اگر عملکرد مناسب نباشد بودجه آنها قطع می شود ولی در مراکز دولتی چنین مسئله‌ای نیست.

وی افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه های مختلف نظیر حوزه‌های صنعتی، پزشکی، علوم انسانی و کشاورزی فعالیت کند بنابراین دولت می‌تواند وظایفی را به این نهاد محول کند تا وزارتخانه‌ها نقش نظارتی داشته باشد در حالیکه اکنون به این صورت انجام می‌شود که اگر جهاد ایده خوبی را هم مطرح کند وزارتخانه‌ها می‌گویند بودجه را در اختیار خودمان قرار دهید، خودمان این ایده را اجرا می‌کنیم و بودجه در اختیار آنها قرار می‌گیرد مانند طرح ذخایر زیستی و ژنتیکی که علاقمند شدند خودشان این طرح را انجام دهند.

/انتهای پیام

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها