چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
هیچ دانشگاهی مجوز برگزاری اردوهای مختلط و کنسرت را ندارد
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هیچ دانشگاهی مجوز برگزاری اردوهای مختلط را ندارد، در رابطه با برگزاری کنسرت هم همین طور است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در حاشیه نشست ویژه معاونین فرهنگی دانشگاه‌ها، در جمع خبرنگاران گفت: سی و ششمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی را داریم، شروع کار من هم با جهاد دانشگاهی است و این مناسبت را تبریک می‌گویم.

وی افزود: جهاد دانشگاهی نهاد پرتحرکی است و نیروهای جوان دانشگاهی به همراه اساتید جهاد دانشگاهی را تشکیل دادند و ماحصل آن هم یک نهاد با توان علمی بالا شکل گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به شتاب علمی کشور در سال جاری،‌ گفت: ما امسال رتبه اول را در شتاب علمی به دست آوردیم و در بحث مقالات برتر هم رتبه بسیار خوبی را کسب کردیم.

وزیر علوم افزود: حرکت به سوی کارآفرینی و انجام تحقیقات و پژوهش شتاب علمی ما را بیش از بیش خواهد کرد و ان‌شاالله شتاب علمی کشور همچنان ادامه داشته باشد هر چند الان سرعت رشد علمی ایران اول است.

وی تأکید کرد: دانشگاه یک مرکز، آموزش و تحقیقاتی صرف نیست و یک مرکز فرهنگی هم هست که در این خصوص برنامه‌های راهبردی وجود دارد و در رابطه با مسائل فرهنگی توجه خاصی صورت گرفته است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مسائل فرهنگی در دانشگاه‌ها،‌گفت: در خصوص بیانات معظم‌له کارهای خوبی صورت گرفته و معاونان فرهنگی دانشگاه‌ها نشست‌هایی را داشته‌اند. در همین راستا جشنواره‌های قرآنی، کرسی‌های آزاداندیشی، نشست‌هایی برای تضارب آراء و فعالیت‌های این چنینی مد نظر است که در سال‌های گذشته نیز معاونان فرهنگی پیگیری می‌کردند و امیدواریم در سال جاری بیشتر هم شود.

وزیر علوم در ادامه در رابطه با بحث اردوهای مختلط تأکید کرد: در این رابطه مصوبات و قوانینی داریم که تبیین شده و قرار شده بازنگری شود.

فرهادی گفت:‌بخشی از این مسافرت‌های علمی یا بعضاً اردوها جزء واحدهای درسی دانشجویان است که باید یک برنامه‌های آموزشی در محیط داشته باشند که آئین‌نامه و ضوابطی هم در این خصوص نوشته شده است. حضور دانشجویان در این برنامه‌ها مشخص شده و مسؤولیت با استادی است که از حوزه مدیریت همراه آنها است.

وی در خاتمه اظهار داشت: هیچ دانشگاهی مجوز اردوهای مختلط را نخواهد داشت مگر اینکه برنامه آموزشی باشد که ضوابط خاص خودش را دارد در رابطه با کنسرت هم همین طور است و ما در دانشگاه کنسرت نخواهیم داشت.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها