پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷
تولید ناخالص داخلی تهران به تنهایی از بمبئی، دوبلین و بوداپست بیشتر است/ ایران از نظر تحصیلات تکمیلی جزء برترین کشورهاست
معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تولید ناخالص داخلی تهران به تنهایی از بمبئی، دوبلین و بوداپست بیشتر و همانند منچستر و هلسینکی است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ علی‌مرتضی بیرنگ معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی بر مبنای برابری قدرت خرید با میزان 1.4 تریلیون دلار است.

وی با بیان اینکه جمعیت 80 میلیون نفری ایران که تقریبا دو سوم آن بین 20 تا 40 سال سن دارند، پتانسیل بالایی از تجارت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در خود جای داده است، گفت: جمعیت کشورهایی که ایران با آنها مرز مشترک دارد، حدود 450 میلیون نفر است که می‌توان به لحاظ سطح امنیت بالای اجتماعی و سیاسی در ایران، با محوریت و مرکزیت ایران، از این ظرفیت بالا استفاده کرد.
بیرنگ افزود: تولید ناخالص داخلی تهران به تنهایی از بمبئی، دوبلین و بوداپست بیشتر و همانند منچستر و هلسینکی است.

معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: ایران در میان برترین‌ کشورها به لحاظ رتبه مشارکت در تحصیلات تکمیلی قرار دارد و وضعیت سرانه ایران از بریتانیا، فرانسه و آلمان در این زمینه بهتر است، به طوریکه ایران پنجمین کشور تربیت‌کننده مهندس در دنیا است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها