چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
نحوه تعیین ظرفیت‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اعلام شد
سخنگوی دانشگاه آزاد نحوه تعیین ظرفیت‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در سال آینده را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ مجتبی علوی فاضل سخنگوی دانشگاه آزاد در رابطه با چگونگی ظرفیت‌بندی مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در سال آینده گفت: هنوز آیین‌نامه قانون سنجش و پذیرش به ما ابلاغ نشده و ما براساس قانونی که در حال حاضر وجود دارد عمل می‌کنیم یعنی قانون فعلی ملاک عمل ماست.

وی افزود: در حال حاضر براساس قانون شورای گسترش آموزش عالی ظرفیت‌ها را به ما ابلاغ می‌کنند و ما براساس همین قانون عمل می‌کنیم.

علوی فاضل ادامه داد: هرگاه قانون جدید به ما ابلاغ شود براساس قانون جدید ظرفیت‌ها نیز تعیین می‌شود و قانون جدید به عنوان ملاک عمل قرار می‌گیرد ولی در حال حاضر براساس ظرفیت‌هایی که از سوی شورای گسترش آموزش عالی به ما ابلاغ می‌شود ظرفیت‌ها را در مقاطع تحصیلات تکمیلی اعلام می‌کنیم.

 بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور هر یک از وزارتین علوم و بهداشت موظفند در چهارچوب آمایش آموزش عالی کشور، سالانه نسبت به تعیین سقف ظرفیت مجاز پذیرش دانشجو برای تمامی رشته محل‌های مورد تأیید شورای گسترش خود اقدام کنند.

قانون سنجش و پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی مشتمل بر 6 ماده و هشت تبصره در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ هجدهم اسفندماه هزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب شد و هجدهم فروردین امسال به تأیید شورای نگهبان رسید.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها