شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
دولت در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا اقدام عملی انجام دهد
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در انتقاد به انفعال دولت در مقابل آمریکا گفت: مطالبه ما از دولت این است که در مقابل نقض برجام، برجام را نقض کرده و در مقابل تحریم‌های جدید دولت آمریکا در دوران پسا برجام موضعی قاطعانه و عملی اتخاذ کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ سهیل کیارش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد با اشاره به گذشت چند ماه از اجرای برجام، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری در تأیید مصوبات مجلس شورای اسلامی در مورد اجرای برجام شروطی را مشخص کردند که در مقابل اجرای این شروط به دولت اجازه اجرای برجام داده شد و این شروط آخرین خط قرمزهای مطرح‌شده است که آنچه الان ما می‌بینیم، این است که بیش‌تر این خط قرمزها محقق نشده است، از جمله مهمترین آنها وضع شدن تحریم‌های جدید توسط ایالات متحده آمریکا به بهانه‌های مختلف است که متأسفانه دولت هیچ موضع قاطعی در برابر این تحریم‌ها نگرفته است و موضع آمریکایی‌ها روزبه‌روز تشدید شده و در عین حال موضع دولت در برابر آنها ضعیف بوده است.

کیارش در ادامه به ضرورت اقدام عملی دولت پرداخت و اظهار داشت: ضرورت موضع دولت و اقدام متقابل دولت برای حفظ استقلال کشور و جلوگیری از زیاده‌خواهی‌های آمریکا ضروری است و مناسب‌ترین اقدام در مقابل نقض برجام توسط آمریکایی‌ها این است که دولت جمهوری اسلامی ایران هم خود را متعهد به اجرای برجام نداند.

وی در ادامه افزود: باید تلاش برای برگشت به وضعیت یک سال قبل در حوزه هسته‌ای را آغاز کنیم، هرچند که ما خیلی عقب افتاده‌ایم و چند سال به عقب برگشته‌ایم، اگر دولت اقدام مناسب و قاطع انجام بدهد، آمریکایی‌ها خواهند فهمید که دولت در تحقق خواسته‌های خود قاطع است.

این فعال دانشجویی در ادامه به مطالبه اصلی جریانات دانشجویی پرداخته و افزود: مطالبه ما به عنوان جریان دانشجویی از دولت این است که در مقابل نقض برجام، برجام را نقض کرده و در مقابل تحریم‌های دولت آمریکا که در دوران پسابرجام انجام گرفته است، موضعی قاطعانه اتخاذ کند. این تحریم‌ها از نظر ما نقض برجام است و توجیه‌های ساده‌ اندیشانه وزارت امور خارجه خصوصاً آقای عراقچی خارج از شروط رهبری است و سوال اصلی ما از وزارت امور خارجه این است، مگر اجازه اجرای برجام به دولت تعهد اجرایی شروط رهبری نبوده است؟

کیارش در پایان با اشاره به سابقه سیاه دولت آمریکا، گفت: آنچه معلوم است، این است که آمریکایی‌ها نخواهند گذاشت، چه امروز و چه در آینده جمهوری اسلامی ایران از قِبَلِ برجام نفعی برای خود برداشت کند. ما در جلسات مختلف به دوستان وزارت امور خارجه گفته‌ایم و الان نیز بر آن تأکید داریم که اگر یکی از تعهدات آمریکا که در برجام به آن متعهد شده است، اجرایی شده باشد، ما نیز از برجام حمایت می‌کنیم.

/انتهای پیام

منبع : فارس
برچسب ها : کیارش , بسیج شاهد
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها