پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
مسئول بسیج دانشجویی کشور در دوره آموزشی شهید چمران:
دشمن نمی‌خواهد نظام اسلامی تبدیل به الگویی برای جهان شود/ دفاع از انقلاب به معنای پیشروی است
مسئول بسیج دانشجویی کشور گفت: محور اصلی دشمنی‌ها آمریکا است. در جبهه‌ی مقابل، لابی‌های صهیونیستی دشمنی را برنامه‌ریزی می‌کنند، اروپایی‌ها همراهی می‌کنند و برخی از کشورهای عربی پول دشمنی‌ها را تأمین می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ داوود گودرزی در دوره آموزشی شهید چمران که در مجتمع یاوران مهدی (عج) جمکران قم برگزار شد، در خصوص کلمه "انقلاب" و جمله‌ی "من انقلابی‌ام" اظهار داشت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، انقلاب حرکتی تدریجی و یک تحول از بدی به‌خوبی است که حدیقف ندارد و مدام در حال حرکت است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نقطه شروع بود و ما باید به‌طور مداوم انقلاب کنیم.

گودرزی با اشاره به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب، ابراز داشت: دفاع از انقلاب به معنای حفظ وضعیت موجود نیست، بلکه به معنای پیشروی است.

وی رویکرد سال و طرح عملیات کلی بسیج دانشجویی در سال تحصیلی جدید را تداوم انقلاب اسلامی خواند و افزود: اگر انقلاب به معنای پیش برندگی است، پس افق کجاست؟ تا کی باید انقلاب کنیم و چه زمانی به مقصد می‌رسیم؟

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب یادآور شد: برای رسیدن به مقصد، 5 مرحله را باید طی کنیم. اولین گام انقلاب اسلامی است. پس از انقلاب اسلامی دومین گام نظام اسلامی است. رهبر هوشمند، بلافاصله پس از انقلاب نظام تشکیل می‌دهد وگرنه مانند انقلاب مصر که به ‌نظام سازی نینجامید، انقلاب شکست خواهد خورد.

وی ادامه داد: سومین گام در تداوم انقلاب اسلامی، دولت اسلامی است. دولت به معنای فقط قوه مجریه نیست، بلکه به معنای تمام دستگاه‌های کشور است.

گودرزی تفاوت نظام اسلامی و دولت اسلامی را اینگونه تشریح کرد: نظام سازی یعنی اینکه ساختار کشور بر اساس مبانی اسلام ساخته شود ولی دولت اسلامی یعنی همین نظام و ساختار دارای محتوای اسلامی شود. یعنی اسلام در همه‌ی ابعاد جامعه پیاده شود؛ مثلاً بانکداری ما اسلامی شود و همچنین اسلام بر دستگاه‌های فرهنگی نیز حاکم باشد.

وی چهارمین گام از گام‌های پنج‌گانه تداوم انقلاب را "جامعه اسلامی" خواند و ادامه داد: دو ویژگی جامعه اسلامی که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند عبارت است از اینکه مردم در اوج معنویت زندگی می‌کنند و همچنین مادیات و رفاه در دسترس تمام مردم است.

مسئول بسیج دانشجویی تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، علت دشمنی‌ها با نظام اسلامی همین است. آن‌ها نمی‌خواهند تا ما جامعه اسلامی تشکیل دهیم که معنویات و مادیات در آن باهم فراهم باشد و می‌ترسند که ما به الگویی برای جهان تبدیل شویم.

وی آخرین گام تداوم انقلاب اسلامی را "تمدن سازی اسلامی" عنوان کرد.

گودرزی درباره‌ی اهداف انقلاب اسلامی گفت: عدالت اجتماعی، کرامت انسانی، استقلال، آزادی و استکبارستیزی مواردی هستند که ما برای پیاده کردن آن‌ها قیام کرده‌ایم. این پنج هدف از متن قرآن، روایات و منابع اسلامی استخراج‌شده است و در قانون اساسی نیز به آن‌ها تصریح‌شده است. اگر توانستیم با حفظ اهداف انقلاب، کشور را توسعه دهیم، درست عمل کرده‌ایم.

وی دشمن را یکی از موانع تداوم انقلاب خواند و خاطرنشان کرد: محور اصلی دشمنی‌ها آمریکا است. در جبهه‌ی مقابل، لابی‌های صهیونیستی دشمنی را برنامه‌ریزی می‌کنند، اروپایی‌ها همراهی می‌کنند و برخی از کشورهای عربی پول دشمنی‌ها را تأمین می‌کنند.

/انتهای پیام

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها