چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
دولت با اقدامی متقابل به غرب بفهماند ما در موضع انفعال قرار نداریم/ لزوم مقابله به‌مثل ایران در مقابل 1+5
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه شهیدبهشتی با اشاره به ساخت کارخانه سوخت هسته‌ای، گفت: این مسئله می‌تواند یک نقطه شروع باشد، اقدامات متقابل باعث می‌شود که غرب بفهمد ما در موضع انفعال قرار نداریم و دولت باید در این رابطه اقدام کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ حجت‌الاسلام پورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی گفت: در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی شد تا مسئله هسته‌ای به نتیجه برسد تا اینکه بالاخره بعد از مدتها مذاکرات، برجام با تمام مشکلات و نواقصی که داشت تصویب شد.

وی افزود: پس از امضای برجام، ایران به همه تعهداتی که داده بود عمل کرد ولی غرب و آمریکا یکبار دیگر نشان دادند که در رابطه با این مسئله حساسیت لازم را ندارند و برای آنها مسئله هسته‌ای بهانه‌ای بیش نبوده و اینکه اصل نظام را هدف قرار داده‌اند.

پورذهبی ادامه داد: ما در بحث پروتکل الحاقی هم چنین مسئله‌ای را شاهد بودیم که بسیاری از تاسیسات هسته‌ای ما پلمب شد و بعد از مدتی که غرب به تعهداتش عمل نکرد فک پلمب‌ها صورت گرفت و تاسیسات هسته‌ای فعالیتش را آغاز کرد. در آن زمان هم طرف غربی نشان داد که پایبند به تعهدات خود نیست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی افزود: رهبری در رابطه با مسئله برجام بارها تاکید کردند که غرب قابل اعتماد نیست ولی با این حال ما تاسیسات هسته‌ای خود را متوقف کردیم و وارد مرحله اجرای برجام شدیم، ولی متاسفانه امروز بعد از گذشت 6 ماه از اجرای برجام می‌بینیم نه‌تنها هیچ اتفاقی مثبتی برای ما رخ نداد بلکه طرف مقابل مدام هم بدعهدی می‌کند.

پورذهبی ادامه داد: از طرفی اخیرا می‌شنویم که می‌گویند برجام توافقی بین ایران و رئیس‌جمهور آمریکا است، یعنی با تغییر رئیس‌جمهور آمریکا برجام اهمیتی نخواهد داشت. این مسائل نشان می‌دهد که آمریکا و غرب فقط به دنبال آسیب زدن به نظام ما بودند و بحث هسته‌ای را بهانه قرار دادند. چون ذات شیطان بزرگ، ذات بدعهدی و خلاف وعده عمل کردن است در رابطه با برجام هم این مسئله صدق می‌کند.

وی گفت: متاسفانه برجام به ما لطمه زد، کار هسته‌ای ما مدت‌ها خوابید و مسئولان ما مدت زیادی توان و وقت خود را صرف برجام کردند و در نهایت هیچ چیز مثبتی عاید ما نشد. پس  لزوم مقابله به‌مثل ایران در مقابل 1+5 احساس می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی در ادامه با اشاره به تاکید رئیس‌ مجلس بر ساخت کارخانه سوخت هسته‌ای، گفت: این مسئله می‌تواند یک نقطه شروع باشد، اقدامات متقابل ما باعث می‌شود که طرف مقابل بفهمد ما در موضع انفعال قرار نداریم و در مقابل بدعهدی‌ها پاسخ می‌دهیم.

پورذهبی اظهار داشت: مجلس همواره در رابطه با چنین مباحثی خوب عمل کرده ولی بهتر است دولت پیشقدم شود در مقابل بدعهدی‌های طرف مقابل اقدام متقابلی انجام دهد. اکنون که مجلس پیش‌قدم شده و باید ببینیم دولت با مجلس همراهی می‌کند و نتیجه چه خواهد شد.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها