شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
دستورالعمل حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ورشکسته تدوین شد/ تشریح جزئیات آئین‌نامه
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: دستورالعمل حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ورشکسته آماده است و بر این اساس مشکل شرکت‌ها برطرف می‌شود تا بتوانند بدهی خود را پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در رابطه با چگونگی حمایت این صندوق از شرکت‌های ورشکسته دانش‌بنیان گفت: برخی شرکت‌ها بدهی مالی بسیار زیادی دارند که ما نمی‌توانیم به آنها وام بدهیم تا از طریق وام بدهی خود را پرداخت کنند زیرا آن وام فقط صرف بدهی می شود و هیچ طرحی به اجرا نمی‌رسد در حالیکه وام‌های ما برای اجرای طرح‌ها است که در این شرایط ما می‌توانیم پیگیری کنیم تا اگر شرکت از وزارتخانه‌ای طلبی دارد آن طلب پرداخت شود.

وی افزود: پیگیری طلب شرکت‌های دانش‌بنیان از وزارتخانه‌ها به این صورت انجام می‌شود که ما این مسئله را به معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گزارش می‌دهیم و وی از وزیر مربوطه پیگیری می‌کند تا طلب شرکت زودتر وصول شود.

سلطانی ادامه داد: البته در حال تهیه یک دستورالعمل هستیم تا شرکت‌هایی که به لحاظ مالی با بحران مواجه شدند اگر قابل احیا باشد به صورت خاص بررسی کنیم تا احیا شوند، البته این مسئله به این معنی نیست که بدهی شرکت‌ها از طریق صندوق پرداخت شود بلکه ما کمک می‌کنیم که مشکل شرکت‌ها برطرف شده و این شرکت‌ها احیا شوند تا خودشان بتوانند علاوه بر اجرای طرح‌ها، بدهی‌شان را هم پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس این دستورالعمل ما بررسی می‌کنیم تا بدانیم مشکل شرکت از کجاست و سپس مشکل را برطرف کنیم.

به گفته سلطانی، دستورالعمل حمایت از شرکت‌های دارای بحران مالی آماده شده است و از این طریق می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها