شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
سرآمد شماره 26 منتشر شد
بیست و ششمین شماره ماهنامه خبری، علمی، آموزشی، تحلیلی «سرآمد» ویژه مردادماه 1395 و با محوریت رویداد ملی «ایران ساخت» به چاپ رسید.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیست و ششمین شماره ماهنامه خبری، علمی، آموزشی، تحلیلی «سرآمد» ویژه مردادماه 1395 و با محوریت رویداد ملی «ایران ساخت» به چاپ رسید.

این روزها که بیش از هر زمان دیگری، توجه و تعهد به برنامه اقتصاد مقاومتی، امری ضروری و اولویت دار برای ایرانیان محسوب می‌شود، دیگر هیچ شهروندی نمی‌تواند از کنار هیچ یک از مقوله‌ها و مولفه‌های پیرامونی، به سادگی گذر کند. اقتصاد دانش بنیان، حالا برای هر ایرانی، یک گزاره روزانه محسوب می‌شود که باید در راستای آن اقدام و عمل کند. فرقی هم ندارد که منصب و جایگاه‌اش چیست و کجاست.

«سرآمد» با همین نگاه، بیست و ششمین شماره خود را که ویژه مردادماه 1395 منتشر کرده، مجددا به سراغ اهمیت توجه به تولیدات ساخت داخل رفته است و این بار، رویداد ملی وفرهنگی هنری «ایران ساخت» را مورد توجه ویژه قرار است.

«ایران ساخت» جشنواره‌ای فرهنگی هنری است در ابعاد ملی که با شعار «فناوری ایرانی=کسب و کار ایرانی» و باهدف حمایت از خدمات و تولید دانش بنیان قرار است دی ماه سال جاری به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان این معاونت، برپا شود.

پرویز کرمی سردبیر «سرآمد» که دبیرکلی نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» را نیز برعهده دارد، در سرمقاله شماره جدید ماهنامه سرآمد، به بهانه انتشار خبر برگزاری این رویداد ملی، از اهمیت فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان و تسری آن در همه اقشار و ابعاد جامعه نوشته است.

وی در یادداشتی با تیتر «مومن خود کافر افرنگ شو» که از اقبال لاهوری، آن را وام گرفته، نوشته است: «قضیه ایران ساخت یک قضیه ملی و مردمی است و ربطی به دولت و دولتمردان ندارد. اگر دولت بانی خیر شده تا این جشنواره جریان ساز فرهنگی، هنری را راه اندازی کند صرفا به این دلیل است که راه را برای ورود اقشار مختلف باز کند و فرهنگ توجه به ساخت ایران را فراگیر کند.» و بعد تاکید کرده است که «فکر می کنیم «کوالیتی» محصول غربی، حالا هر محصولی، بهتر است از کوالیتی جنس داخلی، حالا هر جنسی. این باور غلط را نه با مقاله و شعار می شود از بین برد و نه با خواهش و تمنا و برانگیختن احساسات. یک راه حل بیشتر وجود ندارد که چنین مانع ذهنی را از سر راه هم تولیدکننده و هم مصرف کننده برداریم و آن این است که بر کیفیت کالا تاکیدی موکد کنیم.»

خبرنگاران «سرآمد» در این شماره به سراغ سه تن از استخوان خرد کرده‌های صنعت رفته‌اند و با محوریت تولید ساخت داخل، تجربه‌های آنان را مکتوب کرده‌اند.

بیست و ششمین شماره ماهنامه خبری، علمی، تحلیلی وآموزشی «سرآمد» به صاحب امتیازی بنیاد ملی نخبگان، مدیرمسوولی سورنا ستاری و سردبیری پرویز کرمی در 132 صفحه، ویژه تیرماه 1395 در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها