شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
چالش کمبود بودجه مانع اجرای طرح‌های علمی/ پژوهشگاه هوافضا سال گذشته هیچ اعتباری نداشت
معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم گفت: پژوهشگاه هوافضا در حال حاضر به دنبال اجرای طرح اعزام انسان به فضا است ولی اجرای طرح‌ها با مقدار چالشی همراه است زیرا سال گذشته این پژوهشگاه هیچ اعتباری نداشت و بودجه‌ای موجود نبود.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم با بیان  اینکه مسائل هوافضا در اختیار سازمان ملی فضایی قرار دارد، گفت: مسائل مربوط به ماهواره‌ها به وزارت علوم مرتبط نمی‌شود و با توجه به جا به جایی‌های زیادی که در این حوزه صورت گرفت در حال حاضر وظیفه وزارت علوم اداره پژوهشگاه هوافضا و تحقق ماموریت‌های این پژوهشگاه است.

وی افزود: پژوهشگاه هوافضا در حال حاضر به دنبال اجرای طرح اعزام انسان به فضا است ولی اجرای طرح‌ها با مقدار چالشی همراه است زیرا سال گذشته این پژوهشگاه هیچ اعتباری نداشت و بودجه‌ای موجود نبود.

احمدی اظهار داشت: البته برنامه این طرح آماده شده ولی پژوهشگاه بودجه ای ندارد حتی سال گذشته حقوق پرسنل پژوهشگاه نیز با زحمت تهیه شد زیرا پژوهشگاه به تازگی مستقل شده بود ردیف مالی نداشت و مدت زیادی پیگیری کردیم تا انتهای سال ردیف مالی برای پژوهشگاه تصویب شد و امسال ساماندهی شده است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها