پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
مسئول روابط عمومی دوره‌ی دانشجویی شهید چمران خبر داد:
مباحث تربیتی، بصیرتی، تشکیلاتی و مدیریت زمان، محورهای دوره شهید چمران است
مسئول روابط عمومی سومین دوره‌ی دانشجویی کشوری شهید چمران گفت: رویکرد اصلی این دوره، آموزش‌وپرورش سرگروهان حلقه‌های تربیتی صالحین دانشجویی است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ سومین دوره دانشجویی کشوری شهید چمران در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم در حال برگزاری است.

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار ما در این باره اظهار داشت: این دوره شامل دو سطح می‌باشد که سطح 2 مخصوص دانشجویانی است که سال قبل علاوه بر اینکه سطح 1 را با موفقیت گذرانده‌اند، توانسته‌اند در طول سال تحصیلی نیز موارد آیین‌نامه دوره را اجرایی کنند.

وی ادامه داد: رویکرد اصلی این دوره، پرورش سرگروه‌های حلقه‌های تربیتی صالحین دانشجویی است.

رحیمی بابیان اینکه بلافاصله پس از برادران، دوره‌ی آموزشی خواهران آغاز می‌شود، گفت: دوره‌ی سطح 2 برادران از 28 تیر آغازشده و ان‌شاءالله تا 8 مرداد ادامه خواهد داشت و دوره سطح 1 برادران از 1 مرداد تا 8 مردادماه برگزار می‌شود. همچنین دوره سطح 2 خواهران از 8 مرداد تا 18 مرداد و دوره‌ی سطح 1 خواهران از 11 مرداد تا 18 مردادماه برگزار خواهد شد.

وی تعداد دانشجویان خواهر حاضر در این دوره را 450 نفر و برادران را 500 نفر برشمرد.

مسئول روابط عمومی دوره شهید چمران افزود: دانشجویان شرکت‌کننده در سطح 2 به‌منزله‌ی سرگروه‌های حلقه‌های تربیتی صالحین هستند که داخل این حلقه‌های صالحین دانشجویان سطح 1 قرار دارند.

وی بابیان اینکه دانشجویان سطح 1 درواقع دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه‌ها هستند، ابراز داشت: این دانشجویان ترم دوم خود را به پایان رسانده‌اند و بیشتر آنان ورودی سال تحصیلی 94 هستند. در طول این دوره تلاش می‌کنیم تا این دانشجویان از توانایی لازم برای سرگروهی حلقه‌های صالحین درترم های آینده برخوردار شوند.

رحیمی همچنین تأکید کرد: ما در این دوره مباحث اصول و روش‌های تربیتی را با استفاده از کتاب‌های شهید مطهری و مجموعه‌ای از کتب تولیدی معاونت تعلیم و تربیت مدنظر قرار داده‌ایم.

وی در ادامه یادآور شد: در کتاب‌های تألیف شده توسط معاونت تعلیم و تربیت از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه استفاده‌شده است. مباحث تربیتی، بصیرتی، تشکیلاتی، مدیریت زمان و دیگر موارد، محورهای این کتاب‌ها را تشکیل می‌دهند.

مسئول روابط عمومی دوره شهید چمران خاطرنشان کرد: ما در طول دوره از اساتید مختلفی برای مباحث بصیرتی و اخلاقی استفاده می‌کنیم. در مباحث بصیرتی از آقایان حجت‌الاسلام والمسمین مهدی طائب، صفارهرندی و جبرائیلی و در مباحث اخلاقی از آیت‌الله صفایی بوشهری استفاده خواهیم کرد. همچنین در این دوره از آیت‌الله فرهانی معاونت آموزش حوزه‌های علمیه سراسر کشور نیز استفاده خواهد شد..

رحیمی در پایان ابراز داشت: برنامه‌های جانبی مختلفی ازجمله ورزشی، زیارتی و دیدار با علما به‌عنوان برنامه‌های اوقات فراغت برای دانشجویان تدارک دیده‌شده است.

/انتهای پیام

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها