چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
مرکز دانشجویی حقوق بشر ایران از تشکیل کمپین‌ « حمایت از مسلمانان کشمیر» خبر داد
مرکز دانشجویی حقوق بشر ایران اعلام کرد: ما در این تشکل به‌همراه جمعی از فعالان مستقل رسانه‌ای لازم دانستیم با تشکیل و حمایت از کمپین‌ « حمایت از مسلمانان کشمیر» سعی کنیم صدای مسلمانان کشمیر را به گوش جهانیان برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا) با انتشار بیانیه‌ای در حمایت از مردم کشمیر از ایجاد کمپین بین‌المللی حمایت از مسلمانان کشمیر خبر داد و اعلام کرد: ما در مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران (صلح زیبا) و جمعی از فعالان مستقل رسانه‌ای برخود لازم دانستیم با تشکیل و حمایت از کمپین‌ « حمایت از مسلمانان کشمیر» در فضای مجازی، سعی کنیم صدای مسلمانان کشمیر را به گوش جهانیان برسانیم.

در ابتدای این بیانیه آمده‌است: در حالی که جهان در هیاهوی درگیری با گروه تروریستی داعش غرق شده است، در شبه قاره هند در منطقه جامو و کشمیر نیز درگیری‌های خونینی بین مردم و نیروهای امنیتی هند در حال رخ دادن است. پلیس و نیروهای امنیتی هند با خشونت تمام به روی مردم آتش گشوده‌اند. در شهر حکومت نظامی است و مردم ده روز است که اعتصاب سراسری به راه انداخته‌اند.کسب و کار و زندگی در شهر فلج شده است. تعداد زیادی کشته و مجروح شده‌اند.

در ادامه تاکید شد: متاسفانه اینگونه اقدامات که نقض صریح حقوق بشر در آزادی عقیده و افکار، اصل پذیرفته شده احترام به ادیان الهی و آسمانی و نقض حق حیات است، نشان می‌دهد که تمام مرزهای ادعا شده حقوق بشری و ارزش‌های تبلیغ شده غربی یکی پس از دیگری شکسته شده است. اکنون شاهد آن هستیم که خشونت علیه مسلمانان از گروهک‌های تروریستی به ارتش‌ها و حکومت‌های متحجر رسیده و به صورت سیستماتیک پیگیری می‌شود، امروز بار دیگر زخم کهنه کشمیر سر باز کرده و دنیا در قبال جراحات کشمیر با سکوت سهمگین خود نظاره‌گر جنایات علیه بشریت و انسانیت هستند.

این تشکل دانشجویی ادامه داد: به‌راستی جرم مردم کشمیر چیست که عده‌ای وحشیانه به آنان حمله می‌کنند و جوانانشان را به قتل می‌رسانند و خانه و کاشانه‌شان را به ویرانی می‌کشند؟ راز مسلمان هراسی از یک طرف و مسلمان کشی از طرف دیگر چیست و از کجا سرچشمه می گیرد؟ چرا دنیا سکوت اختیار کرده است؟

در ادامه این بیانیه تاکید شد: ما در مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) و جمعی از فعالان مستقل رسانه‌ای برخود لازم دانستیم با تشکیل و حمایت از کمپین‌ « حمایت از مسلمانان کشمیر» در فضای مجازی، سعی کنیم صدای مسلمانان کشمیر را به گوش جهانیان برسانیم.

این تشکل حقوق بشری در ادامه این بیانیه تصریح کرد: ضمن تشکر از رسانه‌های جمعی که اقدام به پوشش رخ دادهای کشمیر نموده‌اند، ذکر این نکته را لازم و ضروری می‌دانیم که حمایت از مظلومین کشمیری نه به معنای حمایت از گروه یا حزب یا مجموعه خاصی بوده بلکه حمایت از مبارزات مردمی برای احقاق حقوق شان است.

در ادامه آمده است: مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا) به عنوان یک موسسه مستقل حقوق بشری لازم می‌داند، بر این نکته پافشاری کند که درگیری‌های کشمیر بعد مذهبی شیعی– سنی نداشته و مردم کشمیر با توجه به حقوق بدیهی خود را بدون اینکه مورد تعرض قرار بگیرند و کشته شوند حق اعتراض، انتقاد و اعتصابات مدنی جهت احقاق حقوق خود را دارند.

مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران(صلح زیبا)، در پایان از تمام گروه‌ها، تشکل‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی دعوت کرد تا با پیوستن کمپین بین‌المللی «حمایت از مسلمانان کشمیر» حمایت خود را از مظلومین کشمیر اعلام دارند، قطعا چنین موضعی منجر به دلگرمی مردم مسلمان کشمیری و برقرار شدن پیوند مجدد تاریخی میان ایران و کشمیر است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها