شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
عامل بدبختی مردم تفکری بوده که اقتصاد مقاومتی را قبول ندارد/ افول لیبرال دموکراسی فرصت پیش روی پیشرفت انقلاب
رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه تفکری که اقتصاد مقاومتی را قبول ندارد، عامل بدبختی مردم است،گفت: گفتمان لیبرال دمکراسی که رقیب جریان انقلابی است در حال افول است و هیچ کدام از شعارهای لیبرال دمکراسی تحقق نیافته است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی در اختتامیه دوره امام موسی صدر که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، گفت: انقلاب موجودی زنده و در حال حرکت است تا به اهدافش برسد و کسی که می‌گوید من انقلابی هستم باید به دنبال کمک به حرکت این موجود زنده باشد و از ایستادن و انحراف جلوگیری کند.

وی با تاکید براینکه در راه پیشروی انقلاب اسلامی چالش‌ها و فرصت‌های زیادی وجود دارد، اظهار داشت: کمتر زمانی را به مانند سال‌های اخیر می‌توان مشاهده کرد که این همه تهدید و فرصت در کنار انقلاب وجود داشته باشد.

گودرزی تاکید کرد: چالش اول در راه گفتمان انقلاب اسلامی وجود دشمن است که آمریکا و کشورهای غربی این دشمن را تشکیل می‌دهند و این که مشاهده می‌کنیم رهبری در بیشتر سخنرانی‌های خود از دشمنی آمریکا و غرب سخن می‌گویند نشان دهنده این است که شما (جوانان و بسیجیان) هم باید آن را تکرار کنید. 

گودرزی ادامه داد: چالش دیگر جریانی ضد جریان انقلابی است که از ابتدای انقلاب در کشور وجود داشته است. این جریان با مدل توسعه غربی می خواهد کشور را توسعه دهد که محصول آن مشکلات موجود در کشور است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی اضافه کرد: عده‌ای دستور بگیر دشمن نیستند اما نگاه غربی دارند و اعتقاد هم ندارند که می شود با مدل توسعه اسلامی ایرانی کشور را جلو برد.

گودرزی گفت: این جریان غیرانقلابی سه ضربه را به انقلاب زده است؛ ضربه اول این که نگذاشتند با مدل خودمان انقلاب را پیش ببریم. ضربه دوم آنجا بود با مدل خودشان مشکلات زیادی را در کشور ایجاد کردند و ضربه سوم اینکه جریان انقلابی و انقلاب را متهم به ناکارآمدی کردند. 

گودرزی ادامه داد: ضربه سوم نظام غیرانقلابی به انقلاب از تمام ضربه ها سنگین تر است و نباید اجازه دهیم مردم فریب بخورند اگر منصفانه و کارشناسانه 37 سال گذشته را نقد کنیم خیلی از مشکلات مشخص می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه عامل بدبختی مردم تفکری است که اقتصاد مقاومتی را قبول ندارد افزود: علت اینکه این تفکر اقتصاد مقاومتی را قبول ندارد این است که پایه های فکری آن جریان لیبرالی است و این که می گویند ممیزی دین و کتاب را کنار بگذاریم به دلیل آن است که فکر آنها غربی است.

گودرزی بیان داشت: ظاهر قضیه این است که جریان غیرانقلابی، امام(ره) و ولایت فقیه و قانون اساسی را دوست دارند اما در عمل زمانی که می‌خواهند قانونی بنویسند مشاهده می‌کنیم که چه طور کارها را انجام می‌دهند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی در مورد چالش سوم پیش رو در مقابل گفتمان انقلاب اسلامی تصدیق کرد: بچه‌های انقلابی نه تنها کم کاری کرده‌اند و حق انقلاب را ادا نکردند بلکه انقلاب را ناقص فهمیدیم، ناقص عمل و بیان کردیم. شاهد هستید ما برای آزادی قیام کردیم اما پرچمش را دیگری برداشت و ما را متهم به جلوگیری از آزادی کرد.

وی در مورد کرامت انسانی تصریح کرد: این سخن رهبری که می فرمایند شرمندگی من از آن جوانی که بیکار به خانه می رود کمتر از خود او نیست، عین کرامت انسانی است. هم چنین رهبری می‌فرمایند مردم سالاری دینی چیزی نیست که از غرب آورده باشیم و به مردم ارائه دهیم، ذات اسلام مردم سالاری دینی است و عین اعتقاد ما است.

گودرزی با تاکید براینکه باید به نامه رهبری به جوانان اروپا دقت شود بیان داشت: رهبری دو نامه به جوانان اروپایی نوشتند در نامه اول تاکید کردند که جوانان غربی از منابع صحیح اسلام را بشناسند و در نامه دوم می گویند شما جوانان غربی می توانید یک تعامل را بین اسلام و غرب تعریف کنید. این دو نامه نشان می دهد رهبری یک جبهه را باز کردند تا ما یک راه نفوذ پیدا کنیم. در حالی که تمام سعی که تا به الان شده این است که تنها نامه را به دست جوانان غربی بسپاریم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی در مورد فرصت های پیش رو برای پیشرفت انقلاب اسلامی بیان داشت: اولین فرصت جدی افول گفتمان لیبرال دمکراسی که رقیب جریان انقلابی است می باشد، هر جایی که گفتمان رقیب در حال افول بوده گفتمان جدید رفته رفته جای آن را گرفته است، هیچ کدام از شعارهای لیبرال دمکراسی تحقق نیافته است. شعار لیبرال دمکراسی تنها لذت بردن و آرامش است.

وی ادامه داد: دختری با روسری در کشور فرانسه  قصد تحصیل دارد که با همین پوشش هم لذت می برد و هم آرامش دارد، چرا نمی گذارند او این کار را انجام دهد.

گودرزی اضافه کرد: فرصت دوم خسته شدن دنیا از کشتارها و خونریزی‌ها است، مردم از خونریزی خسته شده‌اند. فرصت دیگر این است که گفتمان انقلاب هم جدید و جذاب است و هم مبتنی بر دین می باشد و همین طور مبتنی بر فطرت انسان ها است، تنها کافی است ما بلد باشیم چه طور این گفتمان را منتشر کنیم. فرصت دیگر قدرت جمهوری اسلامی در منطقه است و ما قدرت نرم و نفوذ را در منطقه پیدا کردیم.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی اضافه کرد: ما اگر بخواهیم انقلاب را پیش ببریم باید راهکارهایی را پیدا کنیم که هم از چالش ها و تهدیدها ضربه نخوریم و هم بتوانیم از فرصت‌ها نهایت استفاده را انجام دهیم. راهکار این کار بازتعریف و بازخوانی جامع گفتمان انقلاب و تبدیل شدن تک تک ما به مجاهدان انقلابی و جهاد کبیر و جهاد روشنگری است.

وی با تاکید براینکه باید ثابت کنیم اندیشه امام(ره) و رهبری و انقلاب می‌تواند کشور را اداره کند، خاطرنشان کرد: باید با روحیه انقلابی و با گفتمان انقلابی جلو برویم و انقلاب را سرسری نگیریم چرا که اگر این طور شود، انقلاب را باخته‌ایم.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها