يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
۳۷ درصد بار آموزش عالی بر دوش دانشگاه آزاد است
رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشگاه آزاد در گذشته 53 درصد بار آموزش عالی را بر دوش داشت، گفت: ‌امروز این میزان به 37درصد رسیده است چرا که علاوه بر افزایش رقبا برای دانشگاه آزاد، جمعیت دانشجویی نیز کاهش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، یازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد استان کرمان با حضور میرزاده رئیس دانشگاه آزاد، حجت الاسلام والمسلمین دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، آل طه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و سایر اعضای هیات امنای استان کرمان برگزار شد.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در این جلسه با مثبت خواندن اقدامات رئیس دانشگاه آزاد استان کرمان، گفت: اقدامات بسیار مفیدی در واحدهای سطح استان انجام شده و این موضوع نشان دهنده این است که تفویض اختیار می‌تواند بسیار موثر باشد، البته ریشه این تفویض اختیار به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم تشکیل هیات‌های امنای استانی برمی‌گردد که تصمیم بسیار خوبی بود.

وی با بیان اینکه بسیار خوشحالم که مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌ها موثر بوده و دلسوزانه و جدی امور را پیگیری می‌کنند، اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان موفقیت‌های خوبی در اغلب حوزه‌ها مانند جذب هیات علمی جدید، ایجاد رشته‌ها داشته است که سرمایه خوبی برای دانشگاه است.

میرزاده گفت: اهمیت موفقیت واحد کرمان وقتی روشن می‌شود که بدانیم این واحد 106 رقیب در سطح استان دارد و ما بسیار خوشحالیم چرا که هرچقدر این رقبا بیشتر باشند، دانشگاه آزاد برای جاذبه بیشتر دانشگاه و توسعه علمی بیشتر، تلاش مضاعف می‌کند.

* توسعه کیفی واحدها بر محور جذب اساتید توانمند است

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه توسعه کیفی واحدها بر محور جذب اساتید توانمند است، از روسای واحدهای استان کرمان خواست در این زمینه با جدیت عمل کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در گذشته 53 درصد بار آموزش عالی را بر دوش داشت، گفت: ‌امروز این میزان به 37درصد رسیده است چرا که علاوه بر 2هزار و 300 رقیب برای دانشگاه آزاد، جمعیت دانشجویی نیز کاهش پیدا کرده و ما باید از طریق توسعه اقتصاد دانش بنیان قسمتی از هزینه‌های دانشگاه را تامین کنیم.

میزان اندوخته‌های مثبت دانشگاه افزایش پیدا کرده است

میرزاده با بیان اینکه خوشبختانه در سال 94 تراز مالی دانشگاه همانند سال 93 مثبت بوده است، تصریح کرد: خوشحالم اعلام کنم میزان اندوخته‌های مثبت دانشگاه افزایش پیدا کرده که این افزایش صرف تکمیل طرح های عمرانی دانشگاه شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های نیمه تمام عمرانی دانشگاه در حال اتمام هستند، اظهار داشت:‌ از 2 میلیون و 500هزار مترمربع طرح عمرانی نیمه تمام، یک میلیون و 800هزار مترمربع آن به اتمام رسیده و مابقی طی امسال و سال آینده به بهره برداری می رسد و پس از آن، ما هیچ طرح عمرانی ناتمام بالای 30درصد نخواهیم داشت.

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد برای بقا و اثربخشی خود در توسعه اجتماعی و فرهنگی، برنامه ریزی استراتژیک دارد، گفت: این برنامه به تصویب هیات امنای استان‌ها و هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد رسیده و براساس دو برش 95 الی 99 و 1400 تا 1404 پیش می‌رود و به شکل برنامه آمایش دانشگاه آزاد اسلامی در 31 برش استان در دستورکار ستاد نقشه جامع علمی کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه مایه خوشحالی است که در استان کرمان مراکز رشد و شهرک‌های شفا وجود دارند، خاطرنشان کرد: طرح شهرک شفا یک برنامه ریزی درازمدت 10ساله است که اثربخشی دانشگاه را افزایش می‌دهد و از این بابت از آل طه و همکاران ایشان بسیار تشکر می‌کنم.

* تاسیس بیمارستان با مشارکت دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت و درمان

وی با اشاره به تاسیس بیمارستان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت و درمان گفت: خوشبختانه مقرر شده یک بیمارستان 200تختخوابی در استان کرمان ساخته شود. این بیمارستان برای آموزش پزشکی استان به شدت موردنیاز منطقه است و ان شاءالله عملیات اجرایی آن با همکاری و مشارکت وزارت بهداشت و درمان، استانداری کرمان و خیرین شروع می‌شود.

میرزاده از روسای واحدهای دانشگاه آزاد استان کرمان خواست کمک‌های خیرین را برای ساخت این بیمارستان جذب کنند.

وی با بیان اینکه شاخص پیشرفت در دانشگاه آزاد اسلامی به افزایش تعداد دانشجویان نیست، تصریح کرد: شاخص پیشرفت در دانشگاه به این است که تاثیرات دانشگاه در توسعه تحصیلات تکمیلی به چه میزان است و ما در این زمینه بسیار تلاش می کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه براساس برنامه سند چشم انداز باید در سال 1404 حدود 30درصد دانشجویان کشور دارای تحصیلات تکمیلی باشند، گفت: خوشبختانه در استان کرمان این میزان 39درصد است. یعنی 39 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد در استان کرمان، در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند که ذخیره بسیار بالایی برای استان است.

میرزاده تأکید کرد: دانشگاه‌های بخش خصوصی باید مورد حمایت دولت قرار گیرند تا به توسعه همه‌جانبه کشور کمک کنند.

در یازدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد استان کرمان، پس از ارائه گزارشی از وضعیت فعلی مراکز آموزشی بهرمان و کوه‌بنان، مقرر شد این مراکز به فعالیت خود به عنوان «مرکز» ادامه دهند.

همچنین به منظور جذب هیات علمی در مناطق محروم استان کرمان، مصوب شد با تأیید دبیر استان و معاون برنامه‌ریزی دانشگاه، ضریب جذب اعضای هیات علمی افزایش یابد.

در این جلسه با پیشنهاد واحد کرمان مبنی بر تاسیس و راه‌اندازی پردیس بین الملل ماهان تحت نظر واحد کرمان، در صورت اخذ مجوز از شورای بین الملل دانشگاه موافقت شد.

همچنین طرح اقتصادی و دانش بنیان واحد بافت با عنوان «استفاده از مولد تولید همزمان برق و حرارت CHP» مطرح و با کلیات طرح مذکور با رعایت مقررات موافقت شد.

در ادامه، اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد استان کرمان با طرح اقتصادی و دانش بنیان واحد انار با عنوان «پروژه فروآلیاژ» مشروط به رعایت مقررات موافقت کردند.

با اخذ تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت بانک ملی ایران برای پروژه ساختمان تجاری و اداری خیابان جهاد، طرح شفا و تکمیل ساختمان دانشکده هنر و معماری موافقت شد.

در پایان، با تبدیل حکم وحید خطیبی (سرپرست وارد بردسیر) و حمید سرحدی (سرپرست واحد بم) به ریاست موافقت شد.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها