يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
توضیحات وزارت علوم براساس مستندات قانونی نیست/ رأی دیوان عدالت اداری لازم‌الاجراست
رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی با بیان اینکه توضیحات وزارت علوم پیرامون رأی دیوان عدالت اداری براساس مستندات قانونی نیست، گفت: اظهارات معاون وزیر علوم مستندی بر عدم اجرای دستور دیوان عدالت اداری نیست زیرا رای دیوان لازم‌الاجراست.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ محمد اخباری رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی در رابطه با توضیحات وزارت علوم پیرامون رای دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال حکم وزیر علوم درباره سرپرستی محمدحسین امید در دانشگاه جامع علمی کاربردی و ابقای حکم ریاست وی در این دانشگاه گفت: اظهارات معاون حقوقی وزیر علوم مستندی بر عدم اجرای دستور قضایی نیست و رای دیوان عدالت اداری لازم‌الاجراست.

وی افزود: دیوان عدالت اداری حکم داده است که حکم وزیر باید متوقف شود تا به شکایت بنده رسیدگی شود و براساس شکایت و توضیحات وزارت علوم در برابر قاضی رای نهایی صادر شود بنابراین دوستان وزارت علوم که افراد قانون‌مداری هستند نیز باید تابع قانون باشند زیرا ما همه تابع قانون و ملزم به اجرای قانون هستیم.

اخباری اظهار داشت: اظهارات معاون حقوقی وزیر علوم اصلا مستند قانونی ندارد و از فردی که خودش معاون حقوقی است بعید است چنین اظهارنظر کند، عزل و برکناری رئیس یک دانشگاه بدون دلیل فاقد منطق و وجاهت قانونی است.

رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی گفت: یکی از مشکلات جدی من با باندی در وزارت علوم بود که منویات غیرقانونی را در دستور کار خود قرار دادند و رشته‌های دانشگاه را به صورت غیرقانونی حذف کردند. به طوری که برای مهرماه سال 95 سه هزار کدرشته‌محل دانشگاه علمی کاربردی حذف شده است و یکی از موضوعاتی که در آخرین دیدار من با وزیر مطرح شد این بود که روند حذف رشته‌ها به صلاح مجموعه دانشگاه نیست زیرا ما تلاش می‌کنیم که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آموزش‌های مهارتی بیشتر شود و این روند با هدف ما سازگار نیست.

وی عنوان کرد: گزارشاتی را به صورت کتبی به وزیر علوم ارائه دادند و بهمن ماه سال گذشته بسیار اصرار کردند که این روند ادامه نداشته باشد و با مشکلاتی هم روبرو شدیم به طوری که کلاس‌ها از فروردین ماه آغاز شد، حتی سه جلسه با شورای گسترش تشکیل دادیم ولی مسئولان وزارت علوم شرکت نکردند و پس از آن با تاکیدات وزیر به جلسه آمدند که  12هزار کدرشته‌محل دانشگاه علمی کاربردی را به 8 هزار کدرشته‌محل رساندند.

اخباری گفت: من در رابطه با مجموعه باند فساد در وزارت علوم به وزیر گزارش داده بودم و به صورت غیرقانونی برکنار شدم در حالی که عزل ریاست دانشگاه باید به صورت قانونی باشد و می‌خواهم بدانم آیا وزیر علوم گزارش برکناری من را به رئیس‌جمهور اعلام کرده است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها