يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
تربیت انسان‌های توسعه‌محور در شرایط امن محیط صورت می‌گیرد
رئیس حراست دانشگاه کردستان گفت: تربیت انسان‌های توسعه‌محور در شرایط امن محیط صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ محمدرسول شیخی‌زاده شامگاه جمعه در نشست هم‌اندیشی مسؤولان دانشگاه کردستان با مجموعه دستگاه انتظامی استان با گرامیداشت سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، اظهار داشت: دولت، ملت، ارتباطات، آموزش و دانشگاه، امنیت، محیط زیست و اخلاق و دانش از مولفه‌های توسعه پایدار است.

به گفته رئیس حراست دانشگاه کردستان، در توسعه پایدار، انسان به عنوان محور توسعه، مستحق بهداشت، امنیت، فرهنگ، آموزش و دانش و توسعه ارتباطات و اطلاعات است.

وی افزود: انسان دانا و صاحب آگاهی و دانش در محیط دانشگاه تربیت می‌شود اما مهم‌ترین مولفه و اساس کار برای فراهم کردن زمینه برای انسان محور توسعه در کنار همه مولفه‌ها، امنیت است که کار نیروی انتظامی است.

شیخی‌زاده تصریح کرد: تا زمانی که امنیت محیط فراهم نشود کار تربیت انسان توسعه‌محور صورت نمی‌گیرد و این نشان از اهمیت جایگاه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و به نوعی ارتباط موثر و مرتبط با هم در امر توسعه است.

وی با یادآوری این فرمایش رسول اکرم که « دو نعمت سلامتی و امنیت همواره در میان امت من مجهول هستند»، گفت: خوشبختانه در فضای کنونی در منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی، ایران اسلامی علیرغم تمامی تنگناهای مادی، بیکاری، تحریم و مشکلات اقتصادی جزو امن‌ترین کشورهای منطقه است.

رئیس حراست دانشگاه کردستان تصریح کرد: بزرگترین دلخوشی مردم به مسأله و مقوله امنیت و اعتماد به مجریان برقراری امنیت است و این شایسته قدردانی است.

وی در ادامه اهداف برگزاری این نشست را تقدیر از پرسنل خدوم انتظامی کردستان در همه امورات بخصوص بخش‌های تخصصی مرتبط با دانشگاه کردستان از قبیل همکاری در زمینه برگزاری کنکورهای سراسری در محیط دانشگاه، انجام امورات مربوط به بخش نظام وظیفه، امورات مربوط به دانشجویان خارجی بویژه در خصوص روادید و ویزای تحصیلی و همکاری نزدیک در موضوع فضای مجازی و امورات مربوط به پلیس فتا عنوان کرد.

شیخی‌زاده همچنین همکاری پلیس راهور در برقراری ترافیک روان در اطراف دانشگاه، همکاری خوب انتظامی استان در بخش مشاوره‌ای، برقراری امنیت پیرامونی و حفاظت فیزیکی محیط‌های دانشگاهی و خوابگاهی و آمادگی در زمینه انجام پژوهش‌های مشترک در خصوص آسیب‌های پنهان را از دیگر مواردی ذکر کرد که شایسته تقدیر است.

وی در پایان گفت: تبادل تجربیات در سطح امورات مشترک فی‌مابین پلیس و دانشگاه بخصوص در حوزه نظریه‌پردازی و ایده‌سازی برای عملی کردن فرایند امورات، افزایش سطح تعاملات بین دانشگاه و نیروی انتظامی و طرح انتظارات و توقعات دو دستگاه از همدیگر بصورت تخصصی از اهداف دیگر برگزاری این نشست است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها