يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
جدال بهمن با شهباز بر سر جام قهرمانی/ رویارویی فوتسالیست‌های ایران و افغانستان در قم
ایران روشن :تیم‌های فینالیست جام رمضان فوتسال باشگاه‌های استان قم امشب برای رسیدن به جام قهرمانی در دیداری فوق‌العاده حساس به مصاف یکدیگر می‌روند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ دیدار نهایی رقابت‌های جام رمضان سال 1395 فوتسال باشگاه‌های استان قم در حالی امشب از ساعت 23 در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزش شهید جعفر حیدریان قم برگزار می‌شود که تیم‌های سقف بهمن و شهباز برای فتح جام قهرمانی برابر یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند.

مروری بر نحوه صعود این دو تیم به دیدار نهایی این دوره از بازی‌ها نشان می‌دهد که شهباز و سقف بهمن در مرحله گروهی با یکدیگر هم‌گروه بودند و بعد از عبور موفق از مصاف با رقبای سرسخت و بازی‌های نفس‌گیر اکنون بار دیگر در این رقابت‌ها مقابل هم قرار می‌گیرند.

* جدال 20 تیم در مرحله مقدماتی جام رمضان فوتسال قم

امسال رقابت‌های جام رمضان فوتسال باشگاه‌های استان قم با برنامه‌ریزی کمیته فوتسال هیأت فوتبال استان قم بین 20 تیم حاضر در مرحله مقدماتی به انجام رسید و تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات ابتدا در چهار گروه پنج تیمی بازی‌های خود را به شکل دوره‌ای برگزار کردند.

در مرحله نخست این رقابت‌ها در گروه نخست تیم‌های دنیای ورزش، انقلاب بحرین، امیران اسپورت، تفرش و خادم‌الحسین و در گروه دوم تیم‌های فوتسال سقف بهمن، سفیر، علمدار، آتلیه طهران و شهباز برای کسب مجوز صعود به مرحله دوم با یکدیگر روبه‌رو شدند.

همچنین در گروه سوم تیم‌های فوتسال آتیه‌سازان، نقره‌سرای یاقوت، چاپ و نشر محمد امین، شهید مهدی طهماسبی و پخش مواد غذایی میم و در گروه چهارم مقدماتی تیم‌های فوتسال ستارگان آرش، شرکت بازار گستر پگاه، تصفیه آب معصومی، پارسا و فیزیوتراپی ابوریحان به میدان رفتند.

دیدارهای مرحله مقدماتی در حالی به انجام رسید که در پایان از هر گروه دو تیم مجوز حضور در مرحله دوم را به دست آورد و مسابقات مرحله دوم نیز به شکل دوره‌ای و البته در دو گروه چهار تیمی با حضور هشت تیم صعودکننده از مرحله نخست به شکلی جذاب و حساس برگزار شد.

نتایج بازی‌‌های تیم‌های سقف بهمن و شهباز در مرحله مقدماتی:

سقف بهمن 1 – صفر آتلیه طهران

سقف بهمن 7 – صفر علمدار

سقف بهمن 3 – 2 شهباز

شهباز 2 – 1 علمدار

شهباز 4 – 3 آتلیه طهران

شهباز 3 – صفر سفیر

نکته جالب توجه راجع به تیم‌های راه‌یافته به دیدار نهایی رقابت‌های امسال جام رمضان فوتسال باشگاه‌های استان قم این است که این دو تیم در مرحله مقدماتی با یکدیگر در گروه دوم هم‌گروه بودند و مصاف رو در روی آنها با نتیجه سه بر دو به نفع تیم سقف بهمن به پایان رسید.

در پایان دیدارهای گروه دوم مرحله مقدماتی که سقف بهمن و شهباز در آن حضور داشتند، تیم سقف بهمن با کسب چهار پیروزی، بدون تساوی، بدون شکست، 15 گل زده، پنج گل خورده و 12 امتیاز به عنوان صدرنشین صعود کرد و تیم شهباز با توجه به تنها باختی که در مقابل رقیب خود یعنی سقف بهمن داشت از این گروه با سه پیروزی، یک باخت، بدون تساوی، 11 گل زده و هفت گل خورده با 9 امتیاز به مرحله دوم آمد.

در پایان دیدارهای مرحله مقدماتی مجموعا هشت تیم راهی مرحله دوم شدند و در دو گروه چهار تیمی قرار گرفتند و بازی‌های گروه نخست مرحله دوم با جدال تیم‌های دنیای ورزش، شهباز، چاپ و نشر محمد امین و پارسا به انجام رسید و بازی‌های گروه دوم با مصاف تیم‌های سقف بهمن، امیران اسپرت، پخش مواد غذایی میم و ستارگان آرش برگزار شد.

نتایج بازی‌های شهباز و سقف بهمن در مرحله دوم:

شهباز 4 – 2 چاپ و نشر محمد امین

شهباز 3 – 1 پارسا

شهباز 3 – 2 دنیای ورزش

سقف بهمن 5 – 1 ستارگان آرش

سقف بهمن 3 – صفر امیران اسپرت

سقف بهمن 3 – صفر پخش مواد غذایی میم

در مرحله دوم تیم شهباز در گروه نخست جای گرفت و با حفظ اقتدار خود توانست سه تیم هم‌گروه خود یعنی تیم‌های فوتسال دنیای ورزش، پارسا و چاپ و نشر محمد امین را شکست داده و با 10 گل زده، پنج گل خورده و 9 امتیاز مقتدرانه خود را به مرحله نیمه نهایی برساند.

در این مرحله تیم مدعی سقف بهمن با ستاره‌ای همچون علیرضا وفایی بازیکن تیم ملی فوتسال کشورمان همانند شهباز با تمام توان مقابل حریفان به میدان رفت و با سه پیروزی، بدون تساوی و شکست، 11 گل زده و تنها یک گل خورده با 9 امتیاز راهی مرحله نیمه نهایی شد.

* عبور سقف بهمن از سد دنیای ورزش و راهیابی به فینال

بعد از انجام بازی‌های مرحله دوم و مشخص شدن صعود چهار تیم شهباز و دنیای ورزش از گروه نخست و سقف بهمن به همراه ستارگان آرش از گروه دوم، دیدارهای مرحله نیمه نهایی بین شهباز با ستارگان آرش و سقف بهمن با دنیای ورزش به انجام رسید و نتیجه نهایی هر دو مسابقه در ضربات پنالتی مشخص شد تا تیم‌های فوتسال سقف بهمن و شهباز با شکست حریفان خود مجوز حضور در مسابقه فینال را کسب کنند.

در یکی از دو مسابقه مرحله نیمه نهایی این دوره از رقابت‌ها، تیمی متشکل از بازیکنان قمی شاغل در مسابقات لیگ دسته اول فوتسال باشگاه‌های کشور به نام سقف بهمن برابر تیمی دیگر از بازیکنان نام‌آشنای فوتسال قم یعنی دنیای ورزش به میدان رفت و در نهایت سقف بهمن به فینال رسید.

دو تیم در حضور تماشاگران پرتعداد حاضر در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم مسابقه‌ای جذاب و تماشایی را به نمایش گذاشتند و فوتسالیست‌های تیم سقف بهمن که به عنوان تنها تیم بدون شکست بازی‌های مراحل اول و دوم مسابقات سال 1395 فوتسال جام رمضان باشگاه‌های استان قم مجوز حضور در جمع چهار تیم مرحله نیمه نهایی را کسب کرده‌اند، در نیمه نهایی نیز از سد حریف خود گذشتند تا به فینال راه راه پیدا کنند.

تیم فوتسال سقف بهمن که حاضرین در سالن شهید حیدریان قم آن را با نام آتلیه‌طهران نماینده قم در لیگ دسته اول فوتسال باشگاه‌های کشور می‌شناختند، بعد از تساوی با تیم دنیای ورزش در دو نیمه 20 دقیقه‌ای یک بازی سخت و نفس‌گیر در ضربات پنالتی موفق به عبور از سد حریف خود شد تا برای به دست آوردن عنوان قهرمانی به مصاف تیم ناشناخته و شگفتی‌ساز شهباز برود.

* شهباز با غلبه بر ستارگان آرش به فینال رسید

تیم فوتسال شهباز ترکیبی از بازیکنان مستعد، آینده‌دار و تکنیکی منطقه شهرقائم قم و البته تبعه کشور افغانستان است که امسال برای نخستین‌بار در رقابت‌های جام رمضان فوتسال باشگاه‌های قم حضور یافت و توانست در میان تعجب کارشناسان و علاقه‌مندان به فوتسال، شگفتی‌ساز شده و به دیدار نهایی راه یابد.

حضور بازیکنان تبعه کشور افغانستان در ترکیب تیم فوتسال شهباز که منتخبی از بازیکنان منطقه شهرقائم قم هستند، موجب شده تا در هنگام برگزاری بازی‌های این تیم در سالن مملو از تماشاگر دو هزار نفری شهید حیدریان قم، تعداد زیادی از تماشاگران افغانستانی حامی و مشوق این تیم باشند و امشب نیز هواداران افغانی قطعا حضور پررنگی در سالن برگزاری بازی‌ فینال خواهند داشت.

تیم فوتسال شهباز که بعد از سقف بهمن به عنوان تیم دوم مرحله مقدماتی در مرحله دوم حضور یافته بود، از مرحله دوم رقابت‌های فوتسال جام رمضان باشگاه‌های استان قم نیز به عنوان تیم صدرنشین و بالاتر از دنیای ورزش به نیمه نهایی رسید و در ادامه روند موفقیت‌های خود و با انگیزه کسب مجوز صعود به دیدار نهایی این بازی‌ها برابر تیم دوم گروه دوم یعنی ستارگان آرش صف‌آرایی کرد.

فوتسالیست‌های تیم شهباز در جدال با تیم ستارگان آرش بازی بسیار خوبی از خود ارائه کردند و با اینکه حریف سرسختی پیش‌رو داشتند اما با ارائه فوتسالی حساب شده و منطقی بعد از تساوی در وقت‌های عادی، در ضربات پنالتی بر این تیم غلبه کرده و مجوز حضور در دیدار فینال رقابت‌های جام رمضان فوتسال باشگاه‌های قم را کسب کردند.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها