چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
ایران 3 - آرژانتین 2 / شاگردان لوزانو برنده‌ دیدار نفس‌گیر
ایران روشن :دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و آرژانتین با نتیجه 3 بر 2 به سود شاگردان لوزانو خاتمه یافت.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ تیم ملی والیبال ایران از ساعت 21 در سومین مسابقه خود در هفته سوم لیگ جهانی در سالن 12 هزار نفری آزادی به مصاف آرژانتین رفته است که در پایان ست اول با نتیجه 25 بر 23 به پیروزی رسید، اما در ست سوم شاگردان ولاسکو با نتیجه 25 بر 22 به پیروزی رسیدن تا کار به تساوی کشیده شود.

در ست سوم هم این آرژانتینی‌ها بود که زودتر به امتیاز 25 رسیدند تا پیروز این ست هم آنها نام بگیرند.

در ست چهارم این دیدار هم بازیکنان ایران نتیجه را به سود خود رقم زدند تا بای به ست پنجم کشیده شود.

در نهایت شاگردان لوزانو در ست پنجم با نتیجه 16 بر 14 به برتری رسیدند تا برنده دیدار نفس‌گیر باشند.

* ست اول:

بازیکنان تیم ایران ست اول را با قدرت شروع کردند و در همان امتیازات ابتدایی فاصله را با حریف زیاد کردند به طوری که وقت استراحت فنی اول به سود ایران نواخته شد. در ادامه بازیکنان آرژانتین با استفاده از دفاع منسجم روی تور و اسپک‌های هدفمند خیلی زود امتیازات عقب افتاده را جبران کردند و به یک قدمی ایران رسیدند، اما این بازیکنان کشورمان بودند که زنگ وقت استراحت فنی دوم را نیز به سود خود به صدا درآوردند.

در ادامه ست اول بازی بسیار نزدیک و پایاپای دنبال شد، اما آرژانتینی‌ها خیلی زود نه تنها امتیازات عقب افتاده را جبران کردند بلکه در امتیاز 19 بر 18 برای نخستین بار در طول مسابقه از ایران پیش افتادند تا کار حساس‌تر از قبل دنبال شود.

این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران به پایان رسید.

 

ست دوم
بازی در ست دوم بسیار نزدیک دنبال شد و در مقطعی ایران و در دقایقی نیز آرژانتینی‌ها برتر بودند هر چند چربش حریف بیشتر بود، اما کار بسیار نزدیک و پایاپای دنبال شد و بازی در امتیاز 21 برابر شد، اما این بازیکنان آرژانتین بودند که به امتیاز 23 رسیدند که همین باعث شد لوزانو بلافاصله درخواست وقت استراحت کرد، اما این حربه هم افاقه نکرد و در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود حریف به پایان رسید تا همه چیز به تساوی کشیده شود.


ست سوم:
بازیکنان کشورمان در حالی بازی را در ست سوم آغاز کردند که نبض میدان را در اختیار داشتند و خیلی زود توانستند فاصله را با حریف زیاد کنند به طوری که صدای زنگ وقت استراحت فنی اول با امتیاز 8 بر 4 به سود ایران به صدا درآمد.
اما بازیکنان آرژانتین خیلی زود این فاصله را کم کردند و اختلاف را به حداقل رساندند تا کار در امتیاز 11 بر 10 پیگیری شود. در ادامه این بازیکنان ایران بودند که بهتر کار کردند و با رسیدن به امتیاز 16 در مقابل 12 وقت استراحت فنی دوم را در اختیار گرفتند.
بازکنان آرژانتین با سرویس‌های هدفمند و اسپک‌های قدرتمند خیلی زود نه تنها امتیازات عقب افتاده را جبران کردند بلکه در نهایت موفق شدند در ستی که حتی فاصله امتیازات آنها با ایران به 4 رسید در نهیات با نتیجه 25 بر 21 پیروز شوند.

ست چهارم:
در ست چهارم هم این ایران بود که بازی را با قدرت آغاز کردند و تایم استراحت فنی اول را با نتیجه 8 بر 6 به سود خود رقم زدند. این بازی خوب در ادامه هم پیگیری شد به طوری که مانند ست‌های قبلی ایران زودتر به امتیاز 16 رسید تا زمان دوم اسرتاحت فنی نیز با ختلاف 3 امتیاز به سود ایران باشد، اما باز هم این آرژانتی‌ها بودند که از اینجا به بعد نبض بازی را در دست گرفتند و خیلی زود امتیازات از دست داده را جبران کردند به طوری که نتیجه در امتیاز 18 برابر شد تا ادمه این ست حساس‌‌تر از قبل پیگیری شود.
در ادامه، بازی با برتری ملموس ایران پیگیری شد و در حالی‌که 23 بر 21 از حریف پیش افتاد در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید.

ست پنجم:
شاگردان لوزانو در این ست هم شروع خوبی داشتند و مانند ست‌های قبل زودتر از حریف به امتیاز 8 رسید تا وقت استراحت فنی اول با نتیجه 8 بر 5 به صدا درآید. در ادامه نیز این بازیکنان کشورمان بودند که کار را بهتر پیگیری کردند تا با رسیدن به امتیاز 15 زودتر از حریف پیروزی را از آن خود کنند.
این ست با نتیجه 16 بر 14 به پایان رسید تا شاگردان لوزانو برنده دیدار نفس‌گیر باشند.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها