چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
هاآرتص: سران عرب نتانیاهو را دوست دارند
ایران روشن : نویسنده روزنامه صهیونیستی هاآرتص از توان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل برای برقراری روابط با به اصطلاح سران کشورهای عرب میانه رو ستایش کرد و نوشت: سران عرب نتانیاهو را دوست دارند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ آری شابیط نویسنده روزنامه صهیونیستی هاآرتص با ستایش از "توان نتانیاهو در برقراری روابط با سران کشورهای میانه رو عربی" نوشت: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و بسیاری دیگراز سران عرب "میانه روی" نظیر او، نتانیاهو را دوست دارند.

شابیط سپس در تلاش برای اختلاف افکنی بین اهل سنت و شیعیان برآمد و جبهه بندی بین آنها برآمد و نوشت: نتانیاهو خودش را به عنوان هم پیمان اهل سنت در جنگ علیه شیعیان معرفی کرد و از حمایت منطقه ای زیادی برخوردار است. بی شک، نتانیاهو در مدیریت مصونیت راهبردی اسرائیل موفق شد؛ یعنی نه تنها حفاظت از امنیت جاری با خودداری از جنگ های غیرضروری بلکه ایجاد شبکه ای از روابط در خاورمیانه و حوزه دریای مدیترانه. این امر نتانیاهو را به یک دوست نزدیک و سری برای جهان عرب تبدیل کرد.

نویسنده روزنامه هاآرتص در عین حال نوشت: در مقابل موفقیت قابل توجه نتانیاهو در جهان عرب، او در سیاست خود در برابر غرب شکست خورد و این امر می تواند زیان زیادی به مصونیت سیاسی و امنیتی اسرئیل وارد کند.

این نویسنده افزود: نتانیاهو "مرد صلح" نیست اما امروز به بسیاری از همسایگان عربش بیشتر از مردان صلح معروف نزدیک است. نتانیاهو به طور بی سابقه تلاش می کند که ما را در جهان عرب ادغام کند.

/انتهای پیام

منبع : تسنیم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها