يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی در قبال مردم مظلوم بحرین همانند روش سردار سلیمانی عمل کند
ایران روشن :شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در بیانیه‌ای ضمن تقدیر از اقدام انقلابی سردار سلیمانی، اعلام کرد: سیاست جمهوری اسلامی دفاع از حقوق مظلومان و حمایت از خواست مردم مظلوم بحرین خواهد بود و انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی کشور نیز بر اساس همین شیوه عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور با صدور بیانیه‌ای ضمن قدردانی از اقدام انقلابی سردار سلیمانی در دفاع از مردم مظلوم بحرین اعلام کرد: دانشجویان مسلمان و انقلابی همواره خود را به حمایت از برادران مبارز و مسلمان در سراسر عالم موظف می‌دانند و کوچکترین اقدامی که باعث تضعیف جبهه مقاومت باشد را نخواهد نپذیرفت . مسلم است که عزت و افتخار نظام اسلامی همواره به دفاع از مظلومان و ایستادگی در برابر ظالمان بوده است و خواهد بود.

در ابتدای این بیانیه آمده است: روز گذشته با خبر شدیم که رژیم آل خلیفه از شیخ عیسی قاسم که از ستون‌های مقاومت امت اسلامی است سلب تابعیت کرده و او را به بند کشیده است، مردم بحرین حدود 5 سال است که زیر چکمه های سلطه جویانه عربستان سعودی و حاکمان آل خلیفه هستند و این قیام زیر سکوت سنگین رسانه‌ها و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری هیچ دستاوردی جز قتل و غارت و خون برایشان نداشته است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: همه اینها تاوان یک خواسته مشروع و طبیعی است و آن این است که مردم بحرین خواستار برگزاری انتخاباتی آزاد هستند که بتوانند با دست خودشان سرنوشت کشورشان را رقم بزنند و البته آل خلیفه نیز به درستی می‌داند در میان قلوب ملت خود جایگاهی ندارند و این امر نیز انگیزه دیگری برای تداوم روند این دیکتاتوری در شبه جزیره بحرین است.

این تشکل دانشجویی تصریح کرد: در این وانفسا که عربستان آتش بیار معرکه شده و به بحرین مزدور صادر می‌کند و آل خلیفه در تلاش است که کشور را از صاحبان واقعی‌اش غصب کند و در اقدامی عجولانه و مملو از بی‌تدبیری و شتابزدگی از شیخ مبارز بحرینی سلب تابعیت می‌کند به گونه‌ای که طبق معمول همه سازمان‌ها و ارگان‌های طرفدار آزادی و بشر و قانون سکوت مصلحتی اختیار کرده‌اند، سردار جبهه اسلام  و نماد جریان مقاومت در منطقه دست به قلم شده است و عواقب این اقدام را به شاهان عرب گوشزد کرده و به آن ها وعده عواقبی را داده است که کمترین آن ها از بین رفتن حکومتشان خواهد بود.

«آنچه مشخص است سیاست همیشگی و ابدی نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع از حقوق مظلومان و حمایت از خواست مردم مظلوم بحرین خواهد بود و انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی کشور نیز بر اساس همین شیوه عمل کند».

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای سراسر کشور خاطرنشان کرد: حال که مردم قهرمان بحرین اینگونه به میدان آمده‌اند بیم آن می‌رود که برخی مجدداً بخواهند بر طبل توخالی استراتژی برد-برد بکوبند و قصد تعامل (بخوانید کنار آمدن) با همین چند کشور کوچک و آلت دست عربستان سعودی را داشته باشند.

در پایان این بیانیه آمده است: دانشجویان مسلمان و انقلابی همواره خود را به حمایت از برادران مبارز و مسلمان در سراسر عالم موظف می‌دانند و کوچکترین اقدامی که باعث تضعیف جبهه مقاومت باشد را نخواهد نپذیرفت . مسلم است که عزت و افتخار نظام اسلامی همواره به دفاع از مظلومان و ایستادگی در برابر ظالمان بوده است و خواهد بود.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها