چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷
مجلس با طرحی دوفوریتی قوانین مربوط به پرداخت حقوق‌های نجومی را اصلاح کند
دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران دولتی، گفت: پیشنهاد ما این است که مجلس دهم در اولین اقدام با طرحی دوفوریتی قوانین مربوطه به پرداخت حقوق‌های نجومی را اصلاح کند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ رضا نجابت دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره انتشار فیش‌های حقوقی نجومی مدیران در برخی رسانه‌ها، گفت: مسلما یک مدیر باید به اندازه توانائی‌هایش و کاری که انجام می‌دهد حقوق دریافت کند اما این حقوق باید به اندازه‌ای باشد که باعث تعجب مردم نشود نه اینکه چند صد برابر از حقوق کارمندان و کارگران بیشتر باشد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور گفته است که حقوق‌های نجومی نباید تبدیل به مسئله ملی شود!، زمانی که این حقوق‌ها فاصله میان مردم و نظام را افزایش داده و اعتماد مردم به حاکمان را روز به روز کمتر می‌کند چرا نباید به مسئله ملی تبدیل شود؟

این فعال دانشجویی تاکید کرد: همین چند ماه پیش بود که آقای روحانی و همفکرانشان بحث اسیدپاشی و یا بحث ردصلاحیت مینو خالقی را به مسئله‌ای ملی و بلکه فراملی تبدیل کردند، حال چه شده که این‌ها و رسانه‌هایشان در برابر اشرافی گری‌های این‌چنینی زبان به کام گرفته و خاموش مانده‌اند؟

نجابت تاکید کرد: باید با بحث پرداخت حقوق‌های نجومی با جدیت برخورد شود این موضوع چیزی نیست که بگوئیم فقط یک شبه ایجاد شده و آن هم با دستور حسن و حسین حل می‌شود.

وی یادآور شد: رئیس‌ جمهور می‌گوید دستور پیگیری و برخورد در رابطه با موضوع حقوق‌های نجومی را داده است، امیدواریم این حرف فقط برای دور کردن اذهان مردم از موضوع نباشد و دولت سریعا تمام کسانی که در این ماجرا دست داشتند را از سمت‌هایشان خلع کرده و تمام حقوق‌های غیرمعقولی که به آنها داده شده پس گرفته شود.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: مطمئنا در چنین شرایطی که مردم با مشکلات زیاد اقتصادی مانند رکود، تورم و بیکاری روبرو هستند، پرداخت چنین حقوق‌های درست نیست و اصلا خوردن حقوق‌های غیرقانونی حلال نیست. به همین دلیل بهتر است ابتدا مدیرانی که به آنها چنین حقوق‌هایی پرداخت شده پیش‌قدم شده و این مبالغ را به بیت‌المال پس دهند.

نجابت در خاتمه اظهار داشت: اگر یک برنامه‌ریزی اساسی برای رفع این مشکل وجود نداشته باشد مسلما این کار ادامه خواهد داشت، پیشنهاد ما این است که مجلس دهم در اولین اقدام با طرحی دوفوریتی قوانین مربوطه به پرداخت حقوق‌های نجومی را اصلاح کند.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها