سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷
اتصال دانشگاه آزاد دماوند به پایگاه مجلات تخصصی روز دنیا
ایران روشن :معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند از اتصال دانشگاه آزاد دماوند به پایگاه مجلات تخصصی روز دنیا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ حسن اسداللهی امروز در شرق استان تهران، با اشاره به تأسیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند اظهار کرد: مرکز رشد در این دانشگاه با محوریت فناوری‌های نوین در محیط‌زیست، گردشگری و صنایع تبدیلی پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ششم دی‌ماه سال 94 فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: این مرکز هم‌اکنون با ظرفیت پذیرش 6 هسته فناور و استقرار آنها در مرکز به فعالیت خود ادامه داده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند گفت: با عنایت خداوند متعال، امید است با حمایت و تشویق هسته‌های فناور و در اختیار نهادن امکانات دانشگاه اعم از اتاق اداری، سالن کنفرانس، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی، این مرکز نقش به سزایی در تبدیل هسته‌های فناور به واحدهای فناور و درنهایت شرکت دانش‌بنیان ایفا کند.

اسداللهی ادامه داد: همچنین امیدوار هستیم تا ایده‌ها تبدیل به عمل و تجاری‌سازی ایده‌ها محقق شود.

وی با اشاره به دفاتر کار هسته‌های فناور و دسترسی به مجلات تخصصی نیز بیان کرد: با اتصال دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند به پایگاه مجلات تخصصی معتبر دنیا، امکان دسترسی استادان و دانشجویان به‌صورت رایگان به مجلات تخصصی ازجمله Scopus، ScienceDirect، Cabi و Wily در داخل واحد و هم از طریق VPN در خارج از دانشگاه مهیا شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند افزود: از طریق این مجلات تخصصی روز دنیا دانشجویان و استادان می‌توانند به تازه‌ترین اطلاعات علمی دنیا دسترسی پیدا کنند.

اسداللهی در خصوص اهداف مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد دماوند گفت: کمک به راه‌اندازی و توسعه واحدهای فناور در حوزه‌هایی که در شهرستان دماوند از ظرفیت لازم برخوردار هستند، ارائه خدمات تخصصی جهت تجاری‌سازی در زمینه فناوری‌های نوین و حمایت از پژوهشگران منطقه از اهداف تأسیس این مرکز بوده است.

وی بیان کرد: کمک به توسعه و تولید محصولات فناورانه که قابلیت عرضه به بازارهای منطقه و کشور را هم دارند از دیگر اهداف مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند بوده است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها