يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
معرفی 26 شرکت دانش‌بنیان برای عبور از خط سبز گمرکی
ایران روشن :معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: 26 شرکت دانش‌بنیان برای عبور از خط سبز گمرکی معرفی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان گفت: کشور ما زمانی دارای دانشمندان بزرگی مانند ابن‌سینا، فارابی، رازی و خوارزمی بود که بروز چنین دانشمندانی از جامعه دانش‌بنیان حاصل می‌شود. به طور مثال از زیست بومی‌ مانند عربستان محال است که شخصیتی مانند استیو جابز خارج شود. بلکه چنین زیست بومی فردی مانند بن لادن را معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه از زیست بوم دانشی و علمی، کارآفرین خارج می‌شود، گفت: آنچه سرمایه مملکت ما است نیروی انسانی است نه نفت و گاز و ما سعی داریم از این نیروی انسانی حمایت کنیم تا بتوانیم جامعه‌ای کارآفرین تشکیل دهیم.

ستاری ادامه داد: برای نخستین بار فعالان اقتصادی مجاز را فعال‌تر کردیم و بر این اساس 26 شرکت دانش بنیان برای عبور از خط سبز گمرکی معرفی شدند که این طرح از تیرماه آغاز می‌شود.

معاون علمی رئیس‌جمهور اظهار داشت: به زودی بحث بورس محصولات دانش بنیان را عملیاتی می‌کنیم و صندوق های خطرپذیر در بخش خصوصی نیز باید در پژوهش وارد شوند.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها