يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
سقف تسهیلات تولید صنعتی شرکت‌های دانش بنیان به ۳۰ میلیارد تومان رسید
ایران روشن :رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: سقف تسهیلات تولید صنعتی شرکت‌های دانش بنیان با یک و نیم برابر افزایش به ۳۰میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان گفت: به منظور حمایت از تکمیل چرخه تجاری سازی محصولات دانش بنیان تسهیلات تولید صنعتی از 20 میلیارد تومان به 30 میلیارد تومان افزایش یافت.

وی افزود: همچنین سقف تسهیلات ماقبل صنعتی با 10 برابر افزایش از یک میلیارد تومان به 10 میلیارد تومان رسید و سقف تسهیلات شرکت‌های تخصصی تجاری سازی با 6 برابر افزایش به 300 میلیون تومان ارتقا یافت.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه میزان تصویب تسهیلات در سال 94 نسبت به سال 93 بیش از 4 و نیم برابر افزایش داشته است، گفت: با در نظر گرفتن مصوبات سال جدید تا انتهای خرداد 95 جمع کل مصوبات صندوق از مرز 640 میلیارد تومان فراتر رفت.

وی اضافه کرد: این حجم ریالی با تصویب حدود هزار و 700 طرح در صندوق صورت پذیرفته است که از این میزان حدود 400 طرح در دست بررسی و تصمیم گیری بود.

سلطانی همچنین از ارائه تسهیلات به شرکت‌های شتاب دهنده خبر داد و گفت: امکان ارائه تسهیلات تا سقف 50 میلیارد ریال و با احتساب حداکثر 30 درصد سرمایه با نرخ ترجیحی وجود دارد.

وی اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی علاوه بر مجتمع شکوفایی و مجتمع دانش بنیان، دو مجتمع فناوری برای دانشگاه‌های پیشرو خریداری و راه‌اندازی کرده است و مجتمع‌های دیگری نیز خریداری شده که به زودی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

به گفته سلطانی تاکنون چهار مجتمع خریداری شده هفت مورد مصوب و چهار مورد دیگر در دست بررسی است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از راه‌اندازی 4 صندوق پژوهش و فناوری جدید در کشور خبر داد و گفت: صندوق پژوهش و فناوری در استان‌های لرستان، گلستان،‌ کرمان و صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات و انتقال فناوری راه‌اندازی شده است.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها