چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
اسرائیل برای مقابله با تونل‌های حماس یک دیوار زیرزمینی اطراف غزه احداث می‌کند
ایران روشن :روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک رسانه صهیونیستی از احداث یک دیوار زیرزمینی اطرا نوار غزه برای مقابله با حفر تونلهای حماس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ روزنامه واشنگتن پست می‌گوید که گزارشهایی از ساخت یک دیوار عمیق زیرزمینی توسط اسرائیل اطراف نوار غزه دریافت کرده است. 

این اقدام اسرائیل برای مقابله با تهدید تونلهای زیرزمینی حماس صورت میگیرد.

براساس این گزارش، این اقدام رژیم صهیونیستی که 2 سال بعد از جنگ 50 روزه اسرائیل با حماس صورت می‌گیرد، توسط روزنامه یدیعوت احارانوت فاش شده است. وزارت جنگ اسرائیل از اظهار نظر در این زمینه طفره می‌رود. 

یدیعوت احارونوت گزارش داد که روز جمعه اسرائیل 2 دستگاه حفاری عمودی در نزدیکی شهر خان یونس در نوار غزه مستقر کرده است.

در طول جنگ غزه در سال 2014 حملات حماس از بیش از 30 تونل اسرائیلی‌ها را شوکه کرده بود. حداقل 14 تونل از این تونلها با عبور از زیر فنس‌ها به داخل مناطق اسرائیلی نفوذ کرده بود. شهرک نشیان اسرائیلی هنوز هم به مقامات صهیونیست گزارش می‌دهند که صداهایی از حفر کردن و کندن زمین در زیر محل سکونت خود حس می‌کنند و می‌شنوند.

یک مقام نظامی صهیونیست که نخواسته نامش فاش شود گفته است که حماس اکنون در حال آماده کرده نیروهای خود برای هرگونه جنگ با اسرائیل در آینده است و از نظر کارشناسان الان بهترین زمان برای مقابله با حفر تونلها قبل از شروع یک جنگ دیگر است.

وی می‌گوید؛ حماس اکنون ساکت است اما در دراز مدت آنها به سمت جنگ می‌روند و این غیر قابل اجتناب است. 

وی همچنین می‌گوید که احداث دیوار زیرزمینی اطراف غزه بهترین روش برای حفاظت از شهروندان اسرائیلی است، با این حال هیچ راهکاری صددرصد نیست.

واشنگتن پست افزود؛ بیشتر بخشهای این دیوار که در حال ساخت است زیر زمین قرار دارد و عمق آن 30 متر زیر زمین است و هرچند که باز هم حماس ممکن است پایین تر از آن تونل حفر کند اما کار را برای آنها بسیار سخت می‌کند.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها