چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
فرهنگ اسلامی وام‌دار ایرانیان است/عربستان هنوز سالن سینما ندارد/شهاب حسینی خطرناک است
ایران روشن :تحلیلگر عربستانی روزنامه مکه در یادداشتی با انتقاد از دوری کشورش از صنعت پیشرفته سینما؛ شهاب حسینی را خطرناک‌تر از سردار قاسم سلیمانی توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛«محمد السحیمی» تحلیلگر عربستانی در یادداشتی با طرح این ادعا که منطق ایجاب می‌کند که بین حکومت ایران و مردم این کشور فرق قائل شویم، گفت: فرهنگ اسلامی در همه چیز به جز «پیامبر اسلام» که «عرب» بوده؛ وام‌دار ایرانیان است.

وی در روزنامه «مکه»، نوشته: سیبویَه شیرازی به تنهایی برای تاریخ «فارسی‌زبانان» کافی است که کتابش هنوز هم اساس و پایه قواعد زبان عربی است نه فارسی!

تحلیلگر سعودی نوشته «حسن بن هانی حکمی» معروف به «ابونواس» که یکی از بزرگان ادب عربی است نیز یک ایرانی بود که از سردمداران جریان «شعوبیه» [تلاش برای انقراض دولت و سیادت عرب‌ها بر ایران] بود.

السحیمی در ادامه ادعا کرده است: جدا دانستن مردم از حکومت پیش از اینکه صفتی اخلاقی باشد، نوعی دانایی سیاسی است و عربستان با اعلام اینکه با وجود اختلافات سیاسی دو کشور آماده است از زائران ایرانی حج استقبال کند به نوعی از ایران در زمینه سیاسی پیشی گرفته است اما ایران موفق شده جهان را از طریق صنعت سینمای خود در نوردد.

تحلیلگر روزنامه مکه فیلم «ملک سلیمان» را در حد فیلم‌های حرفه‌ای هالیوود دانسته و اعتراف کرده که این فیلم لابی صهیونیستی را به وحشت انداخته است.

وی افزوده: ایرانی‌ها با فیم موسی و فیلم محمد رسول الله به حملات سینمائی خود ادامه می‌دادند که چند روز پیش شهاب حسینی هنرمند ایرانی نیز برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن فرانسه شد.

السحیمی نوشت: این در حالی است که ما [عربستان] تنها کشور جهانیم که سالن رسمی سینما در آن وجود ندارد و بیشترین حد توقعات ما این است که هیأت‌های سرگرمی و فرهنگی ما در زمینه «افزایش فرهنگ سرگرمی» یا «بالا بردن سطح سرگرمی فرهنگی» باهم رقابت کنند.

وی در پایان با به سخره گرفتن این مسأله که عربستان بارها موضوع فیلم‌ها و تولیدات هالیوودی قرار گرفته نوشته: چرا از گسترش صنعت سینمای ایرانی نگران باشیم ما بارها فرهنگ خود را [از طریق فیلم‌های هالیوودی] منتشر کرده‌ایم که آخرین نمونه آن فیلم «هلوگرامی برای پادشاه» با بازی «تام هنکس» بود.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها