شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
«اشرف غنی» از رهبر جدید طالبان خواست به روند صلح بپیوندد
ایران روشن :رئیس جمهوری افغانستان، از «هیبت الله آخوندزاده» رهبر جدید طالبان خواسته تا به جنگ و درگیری ها پایان داده و به روند صلح بپیوندد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛به نقل از خبرگزاری «حمهور»، «اشرف غنی»، رئیس جمهوری افغانستان، از «هیبت الله آخوندزاده» رهبر جدید طالبان خواسته تا به جنگ و درگیری ها پایان داده و به روند صلح بپیوندد.

«دوا خان مینه پال» معاون سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان گفته است که «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان بر جنگ و کشتار تأکید می‌کرد و از رهبر جدید  آنها چنین توقع می‌رود که راه صلح را انتخاب کند.

مینه پال در ادامه تصریح نموده است: دولت افغانستان این را برای آنها یک فرصت خوب می‌شمارد و آنها باید از این فرصت برای صلح استفاده کنند. این یک  فرصت خوب است زیرا رهبر سابق آنها مخالف صلح بود و به پیامهای صلح با خشونت و ترورر جواب می داد. اکنون یک فرصت خوب فراهم شده است تا آنها از کشتن مردم افغانستان دست بکشند و با روند صلح همراه شوند.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که گروه طالبان با تایید مرگ «ملااختر محمد منصور» رهبرشان در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در خاک پاکستان، «هیبت الله آخوندزاده»  را به عنوان رهبر جدیدشان تعیین کرده اند.

ریاست جمهوری و ریاست اجرایی افغانستان، آمریکا و ناتو پس از تایید کشته شدن ملامنصور گفته بودند که وی مانع گفتگوهای صلح با دولت افغانستان بود.

/انتهای پیام

منبع : مهر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها