پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷
عارف نامزد نهایی ریاست مجلس فراکسیون امید است/ به نظر مطهری احترام می‌گذاریم
ایران روشن : عضو شورای مرکزی فراکسیون امید گفت: با تجربه‌ای که در این مدت اعضای فراکسیون امید از اعضای فراکسیون بدست آورده‌اند و رقیبی برای نامزدی ریاست مجلس در فراکسیون امید در برابر عارف وجود ندارد. قطعا آقای عارف نامزد ریاست مجلس دهم است.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛عبدالرضا هاشم زایی، منتخب مردم تهران و عضو شورای مرکزی فراکسیون امید از برگزاری نشست مشورتی اعضای این فراکسیون جهت معرفی نامزد ریاست مجلس و دیگر ارکان هیئت رئیسه و کمیسیون های مجلس عصر فردا در باشگاه بانک سپه خبر داد و گفت: جلسات فراکسیون باید بصورت دموکراتیک برگزار شود.

 

وی در ادامه با بیان این مطلب که در خصوص معرفی افراد به عنوان نامزد هیئت رئیسه یا کمیسون ها معیارهایی در فراکسیون امید مشخص شده است، ادامه داد: سوابق تحصیلات، سابقه مجلس توانمندی ها و سوابق ارزشی از جمله معیارهای انتخاب نامزد ریاست مجلس و دیگر ارکان هیئت رئیسه و کمیسیون ها است اما این معیارها برای این موضوع نیست فردی اگر در خود احساس کرد که شاخص هایی تعریف شده فراکسیون را ندارد نباید کاندیدا شود چرا که کاملا بحث در معرفی نامزدهای کمیسیون ها و هیئت رئیسه بصورت دموکراتیک صورت می گیرد.

 

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید در ادامه با تأکید بر این مطلب که بجز بنده فرد دیگری رقیب آقای عارف در فراکسیون امید وجود ندارد و من نیز از این سمت کناره گیری کرده ام، گفت: با تجربه ای که در این مدت اعضای فراکسیون امید بدست آورده اند و رقیبی برای نامزدی ریاست مجلس در فراکسیون امید در برابر عارف پیدا نکرده اند قطعا آقای وی نامزد ریاست مجلس دهم است.

 

هاشم زایی تصریح کرد: نامزد نواب رئیسی مجلس اعضای کمیسیون  5 الی 6 نفر کاندیدای خواهند شد از میان این افراد دو نفر با اکثریت اراء انتخاب می شوند و در لیست فراکسیون قرار خواهند گرفت.

 

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید اظهار داشت: از آنجایی که بین اصلاح طلبان و اصولگرایان هنوز تفاهمی در خصوص نامزد ریاست مجلس و دیگر ارکان هیئت رئیسه نشده است از این رو رقابت برای تصدی کرسی های هیئت رئیسه وجود دارد.

 

منتخب مردم تهران تصریح کرد: تعداد افراد بسیاری نامزد پذیرش منشی های هیئت رئیسه خواهند شد اما تا نتیجه رأی گیری مشخص نشود نمی توان در مورد نامزدهای هیئت رئیسه صحبت کرد.

 

وی با تأکید بر این که فردی سیاسی است از این رو در روز رأی گیری فراکسیونی رأی خواهد داد، گفت: اصلاح طلبان در گذشته بصورت شخصی رای می دادند؛ اما در انتخابات ریاست مجلس دهم همه اصلاح طلبان تشکیلاتی رای خواهند داد.

 

هاشم زایی در پاسخ به سوالی مینی بر این که از آنجایی برخی از اعضای فراکسیون امید در لیست های فراکسیون های فراگیر و مستقل حضور دارند رأی آنها چگونه خواهد بود؟ گفت: افرادی که می خواهند بجز امید در دیگر فراکسیون ها حضور داشته باشند دیگر در فراکسیون امید جایی ندارند، درست است که این افراد با استفاده از لیست امید رأی ورود به مجلس را کسب کرده اند، اما دیگر در فراکسیون امید حضور ندراند و اگر هم حضور دارند حضورشان بسیار کمرنگ است.

 

وی در پایان در خصوص فراجناحی بودن مطهری گفت: علی مطهری از همان روز اول که در لیست فراکسیون امید قرار گرفته است به عنوان فرد فراجناحی حضور داشت و وی فردی است که به نظر و تشخیص خودش پایبند است و ما به نظر و تشخیص مطهری احترام می گذاریم.

 

گفتنی است جلسه رسمی و نهایی فراکسیون امید جهت معرفی نامزد ریاست مجل و دیگر ارکان هیئت رئیسه در عصر روز شنبه برگزار می شود.

 

لازم به ذکر است که جلسه مشورتی فراکسیون امید جهت معرفی نامزد ریاست مجلس و دیگر ارکان هیئت رئیسه و کمیسیون ها قرار بود در عصر روز چهارشنبه هفته جاری برگزار شود.

/انتهای پیام

منبع : دانشجو
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها