چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
بازدید از سازه‌های آبی کشور آلمان در تابستان امسال / برگزاری اجلاس مشترک ایران و آلمان در ساری
عضو هیأت‌ علمی دانشگاه علوم کشاورزی ساری گفت: برنامه بازدید از سازه‌های آبی کشور آلمان در تابستان امسال انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ محسن مسعودیان در حاشیه بازدید هیأت آلمانی و ایرانی در بازدید از پروژه تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری روستای ملاکلا بخش مرکزی سیمرغ اظهار کرد: دانشگاه علوم کشاورزی ساری تفاهم‌نامه‌ای را با دانشگاه علوم کاربردی استفالیا آلمان مبنی بر همکاری دوجانبه به امضا رسانده است.

وی افزود: این تفاهم‌نامه در قالب انجام بازدیدهای علمی در ایران و آلمان و همین‌طور برگزاری ورک‌شاپ (کارگاه‌های آموزشی) و کارگاه‌های تخصصی در هر دو کشور انعقاد شده است.

عضو هیأت‌ علمی دانشگاه علوم کشاورزی ساری با بیان اینکه تا امروز چندین بازدید انجام‌ شده است، تصریح کرد: چند بازدید از تأسیسات آبی و فعالیت‌های آبی آلمان انجام‌ شده است و همچنین چند بازدید توسط هیأت آلمانی از ایران انجام‌شده که برنامه امروز نیز ادامه همان بازدیدها است.

این مسؤول ادامه داد: دانشجویان آلمانی به همراه پروفسور «کلوز راتچر» به ایران آمدند و با همراهی تعدادی از دانشجویان ایرانی از فعالیت‌ها و پروژه‌های آبی که در داخل کشور در حال انجام است بازدید و از نظر فنی بحث و تبادل‌نظر کردند.

مسعودیان با اشاره به اینکه این بازدیدها جنبه انتقال تجربه دارد و در برخی فعالیت‌هایی که در آلمان وجود ندارد نمونه آن را در ایران مشاهده می‌کنند، خاطرنشان کرد: در برخی فعالیت‌ها از تجربه آنها استفاده می‌شود.

وی افزود: این بازدیدها معمولاً هفت الی 10 روز زمان می‌برد که یک روز هم اختصاص به کنفرانس و ورک‌شاپ کوتاه در دانشگاه دارد.

عضو هیأت‌ علمی دانشگاه علوم کشاورزی ساری با بیان اینکه این ورک‌شاپ در دانشگاه علوم کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: به‌دنبال آن ورک‌شاپ بازدیدهای از سازه‌ها و فعالیت‌هایی که در زمینه تخصصی آب در منطقه وجود دارد، انجام‌ شده است.

این مسؤول ادامه داد: در استان هم مجموعه تاریخی عباس‌آباد، برنامه‌های تجهیز و نوسازی اراضی، شبکه آبیاری گله‌ورد، کارخانه کاناله، تصفیه‌خانه ساری، پروژه سد لاستیکی و آب‌ انبارهای قدیمی که در شهر ساری وجود داشت مورد بازدید قرار گرفت.

مسعودیان با بیان اینکه از فعالیت‌های مهندسی رودخانه، ساحل‌سازی و محوطه‌سازی فضای پارک ملل ساری نیز بازدید به‌عمل آمد، تصریح کرد: ادامه مسیر بازدید به سمت گیلان و در نهایت در قزوین به پایان می‌رسد.

وی افزود: در گیلان از پروژه‌های آبی این استان بازدید و روزهای پایانی هفته نیز بازدید از قزوین که با این بازدید سفر هیأت آلمانی به اتمام می‌رسد.

عضو هیأت‌ علمی دانشگاه علوم کشاورزی ساری با اشاره به اینکه همکاری علمی و فنی بین دو کشور ادامه خواهد داشت، بیان کرد: برنامه بازدید از سازه‌های آبی کشور آلمان در تابستان امسال انجام می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: در بازدیدی که از کشور آلمان به عمل می‌آید ساخت و کنترل سیلاب و فعالیت‌هایی که برای حفاظت شهرها از سیلاب انجام می‌شود در برنامه قرار دارد و متخصصین ایرانی از این سازه‌ها بازدید می‌کنند.

مسعودیان خاطرنشان کرد: در فوریه سال 2017(بهمن‌ماه) اجلاس مشترکی در ساری با حضور دانشجویان و اساتید آلمانی به همراه دانشجویان و اساتید ایرانی برگزار می‌شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه این فعالیت‌ها ادامه دارد و امیدواریم به تبادل علمی خوبی منجر شود و دانشجویان ایرانی با فعالیت‌های آلمانی و دانشجویان آلمانی با فعالیت‌های ایرانی آشنا شود، گفت: بعد از این تبادل اطلاعات پروژه‌هایی به‌صورت مشترک تعریف و اجرایی می‌شود تا مشکلات صنعت آب به نحوی در دانشگاه‌های ایران مطرح و راه‌کاری برای حلش پیدا شود.

/انتهای پیام

منبع : فارس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها