يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
یادوراه 144 شهید دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد
ایران روشن :اولین یادواره شهدای دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور خانواده شهدا، دانشجویان و مسؤولان دانشگاه به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران روشن؛ حجت‌الاسلام رضا زکریایی در اولین یادواره شهدا دانشگاه صنعتی اصفهان که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: امروز شهدا باید به ما کمک کنند تا دوره غیبت را بهتر درک کنیم.

وی افزود: امروز ملت و نظام ما از آمریکا، داعش و عربستان هراسی ندارد و تنها چیزی که برای ما باعث ایجاد هراس می‌کند عاقبت مذاکرات بین ایران با آمریکا است.

کارشناس ارشد مرکز مهدویت قم با تاکید بر این‌که تمام کشورهای منطقه و مردم کشورهای مظلوم شیعه نگاه‌شان به عنوان یک الگو به نظام جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: جامعه‌ای که متولیان آن مجبور به بیعت با طاغوت شوند آن جامعه از جامعه مهدوی فاصله می‌گیرد.

وی با بیان اینکه حکومت معصومانه حضرت بقیه‌الله، حکومتی نیست که با سازش با دشمنان قسم خورده اسلام هم‌خوانی داشته باشد، تصریح کرد: شهدا با شهادت خود به ما درس دادند که برای تحقق آرمان حکومت مهدوی، جان خود را برای حفظ ارزش‌ها فدا کنیم.

وی اضافه کرد: شهدا در راه خدا شهید شدند تا اجازه ندهند ولی‌فقیه زمان خود در برابر طاغوت مجبور به عقب نشینی و صلح شود.

کارشناس ارشد مرکز مهدویت قم با بیان اینکه پیام شهدا عدم تسلیم در برابر طاغوت زمان بود بیان کرد: شهدا به ما پیام دادند تا زمانی که جان داریم باید ایستادگی و مقاومت کنیم و نه این‌که با افزایش فشار تحریم‌های اقتصادی، گرانی و حقوق مجبور به عقب نشینی شویم.

وی بیان داشت: شهدا در پیام به خانواده‌های خود، راضی به گریه مادران و خانواده نبودند تا مبادا دشمنان از گریه خانواده شهدا سو استفاده کند.

زکریایی در ادامه گفت: برای ملت ایران زیبنده نیست زیر فشار سختی‌ها، گرانی و فشار تحریم‌ها تسلیم طاغوت زمان شویم.

رضا ایران‌منش از هنرمندان دوران دفاع مقدس نیز در حاشیه این یادواره به خبرنگار فارس، گفت: اعتقاد دارم اگر بخواهیم جامعه را از همه ابعاد فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حفظ کنیم باید دائما به یاد شهدا و ایثارگران‌مان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه همه ما رسالت و وظیفه داریم برای حفظ اقتدار و دستاورهای نظام مقاومت کنیم، اظهار کرد: یاد شهدا دوران دفاع مقدس و مدافع حرم و حفظ فرهنگ ایثار و شهادت باعث حفظ اقتدار نظام ما خواهد شد.

این هنرمند دوران دفاع مقدس با اشاره به این‌که مسؤولان کشور باید به برگزاری یادواره شهدا دوران مقدس و مدافع حرم اهمیت بیشتری دهند، عنوان کرد: متولیان امور هنری و فرهنگی کشور در راستای حفظ و ضبط ایثارگری‌ها، رشادت و شجاعت شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس هیچ حرکتی جدی انجام نمی‌دهند.

ایران‌منش با تاکید بر اینکه مسؤولانی که در این راستا کوتاهی کنند در روز قیامت جواب‌گو خواهند بود، گفت: از مسؤولان و متولیان امور فرهنگی کشور می‌خواهم تا زمان باقی است و فرصت‌ها از دست نرفته، کمک کنند تا به وظیفه و رسالتی که به دوش داریم به نحو احسن عمل کنیم.

به گزارش فارس در پایان این مراسم از خانواده 144 شهید دانشگاه صنعتی اصفهان نیز تجلیل به عمل آمد.

/انتهای پیام

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها